Thumb 10 najspolahlivejsich aut autozurnal.com 11 Thumb 10 najspolahlivejsich aut autozurnal.com 3 Thumb 10 najspolahlivejsich aut autozurnal.com 4 Thumb 10 najspolahlivejsich aut autozurnal.com 5 Thumb 10 najspolahlivejsich aut autozurnal.com 2 Thumb 10 najspolahlivejsich aut autozurnal.com 10 Continental 05 2020 1024x597 Thumb 10 najspolahlivejsich aut autozurnal.com 7 Thumb 2020 toyota tundra mmp 1 1565713870 Thumb carpixel.net 2020 toyota highlander hybrid 97340 hd Thumb 10 najspolahlivejsich aut autozurnal.com 8 Thumb 10 najspolahlivejsich aut autozurnal.com 6

TOP 10 najspoľahlivejších áut v USA po nájazde 320 tisíc km

Organizácia Consumer Reports uverejnila rebríček 10 najspoľahlivejších áut, ktoré bez problémov najazdia minimálne 200-tisíc míľ (320-tisíc km). V prvej desiatke sa umiestnili vozidlá z rôznych segmentov - kompaktné autá, sedany, rodinné minivany, terénne vozidlá. Spája ich jedno: sú to Japonci a výlučne od značiek Toyota a Honda.

Najväčšia spotrebiteľská organizácia v USA zostavila rebríček na základe prieskumu medzi americkými spotrebiteľmi na stránke Consumer Reports. Z prieskumu jasne vyplýva, že automobily značky  Toyota a Honda vynikajú spoľahlivosťou a dlhou životnosťou. Hodnotenie je založené na percentuálnom podiele exemplárov daného automobilu s najmenej 200-tisíc míľami na tachometri, ktoré za uplynulých 12 mesiacov nemali žiadne technické problémy. Pre amerických vodičov je takýto prieskum dôležitou informáciou pri kúpe jazdeného auta. 

Odporúčame:

Honda Civic najazdila 800 tisíc km s pôvodným motorom a prevodovkou!

Podľa  Consumer Reports je takmer každé auto schopné najazdiť 300-tisíc kilometrov, ak doň investujete dostatok peňazí. Ale veľmi často to nie je najlepšie riešenie. Ak  staré, opotrebované vozidlo vyžaduje časté opravy a nejde o hodnotný zberateľský model, je múdrejšie vymeniť ho za nové.  Z tohto  pravidla však existujú výnimky – autá, ktoré aj napriek času a počtu najazdených kilometrov robia majiteľom stále skvelú službu. 

Tu je rebríček najodolnejších a najspoľahlivejších jazdených vozidiel, ktoré bez problémov najazdia 320-tisíc kilometrov:

Na prvom mieste sa umiestnila Toyota Camry, stredne veľký sedan v ponuke s benzínovým motorom alebo ako hybrid, ktorý opakovane obsadil prvé miesto v rebríčku najpopulárnejších automobilov v USA. 

Toyota Camry

Na druhom mieste je Toyota Sienna – priestranný, pohodlný minivan dlhý okolo  5 metrov a s voliteľným pohonom 4x4.  Rebríček víťazov uzatvára Honda Accord, sedan strednej triedy, od roku 2005 v ponuke aj v hybridnej verzii.

Toyota Sienna

Honda Accord

Štvrtá je  Toyota Prius, najznámejšie hybridné vozidlo a priekopník tohto segmentu.  Počnúc treťou generáciou je Prius v ponuke aj vo verzii plug-in hybrid. Na piatom mieste je Toyota 4Runner, terénne SUV s dĺžkou 4,8 m, spríbuznené s Land Cruiserom.

Toyota Prius

Toyota 4Runner

Šiesty model, ktorý je schopný zvládnuť najviac kilometrov, je vyše 5-metrový minivan Honda Odyssey. Ďalšie dve miesta patria mohutnému pick-upu a stredne veľkému SUV Toyoty – Tundra a Highlander. Prvú desiatku uzatvára 4,9-metrové SUV Honda Pilot a aj v Európe dobre známa  Honda CR-V, čiže obľúbené SUV strednej veľkosti (dĺžka 4,6 m).

Odporúčame:

Toyota Highlander prichádza aj do Európy! Toto nám nové SUV ponúkne

Honda Oddysey

Toyota Tundra

Toyota Highlander

Honda Pilot

Honda CR-V