Thumb cayenne 1 Thumb 2024 porsche cayenne gar  Thumb cayenne 1 Thumb 2023 porsche cayenne pd 242 1673535285 Thumb cayenne 2 Thumb cayenne 4 Thumb cayenne 3 Thumb cayenne 5 Thumb cayenne 6 Thumb cayenne 7 Thumb cayenne 9 Thumb cayenne10

Elektrické Porsche Cayenne z Bratislavy

Koncern Volkswagen zverejnil pre nás potešiteľnú informáciu. Podľa nej bude novú generáciu rýdzo elektrického vozidla Porsche Cayenne vyrábať Volkswagen Slovakia.

 „Bratislavský závod odviedol v predchádzajúcich rokoch skvelú prácu a bol mnohokrát ocenený. Budúci Cayenne bude prvým čisto elektrickým SUV, ktoré sa tu bude vyrábať. Som si istý, že tunajší tím sa na to precízne pripravuje a novú generáciu – hoci to je ešte ďaleko – prinesie na štart v príznačnej Porsche kvalite,“ povedal Albrecht Reimold, člen predstavenstva pre produkciu a logistiku značky Porsche. Silné stránky bratislavského závodu pozná z vlastnej skúsenosti, keďže v rokoch 2012 – 2016 pôsobil vo Volkswagen Slovakia ako predseda predstavenstva a člen predstavenstva pre technickú oblasť.

„S potešením môžeme potvrdiť, že nasledujúca generácia Porsche Cayenne bude plne elektrická a naďalej sa bude tento úspešný model vyrábať v Bratislave. Dôvera značky Porsche v náš závod je dôkazom odbornej kompetencie a dlhoročných skúseností nášho tímu, ktorý vyrába vozidlá najvyššej kvality pre zákazníkov celého sveta. Zároveň dokážeme ako multibrand závod efektívne využívať synergie v rámci koncernu,“ uviedol Dr. Oliver Grünberg, predseda predstavenstva a člen predstavenstva pre technickú oblasť vo Volkswagen Slovakia. Podnik aj týmto potvrdzuje status stabilného a spoľahlivého zamestnávateľa, ktorý kontinuálne pracuje na zabezpečení budúcnosti závodu a zamestnanosti.

Športovo-úžitkové vozidlo Porsche Cayenne za začalo v bratislavskom závode vyrábať v roku 2002. V tom čase sa tu montovala karoséria, ktorá smerovala do nemeckého Lipska na finálnu kompletizáciu. S treťou generáciou Porsche Cayenne prišla v roku 2017 do Volkswagen Slovakia investícia za 800 mil €, ktorá smerovala do výstavby novej karosárne a montážnej haly pre modely Porsche. Odvtedy sa na Slovensku vyrába Porsche Cayenne ako kompletné vozidlo. V roku 2019 k nemu pribudol ako druhý model Porsche Cayenne Coupé.