Continental 09 2020 1140x190

Diaľničné mýto v celej EÚ a aj pre osobné vozidlá nebude. Navrhovateľ nezískal podporu

V júli sme informovali, že nemecké ministerstvo dopravy navrhuje zaviesť diaľničné mýto v celej EÚ, platné takmer pre všetky vozidlá, vrátane osobných. Nič také sa nakoniec konať nebude. 

Nemecké ministerstvo dopravy prišlo s týmto návrhom v júli 2020. Nemecký minister dopravy Andreas Scheuer ustúpil od pôvodných plánov na zavedenie mýta na diaľniciach pre takmer všetky vozidlá po celej Európskej únii. Minister nenašiel podporu pre svoj plán ani v nemeckej vláde, ani u partnerov v EÚ.

Odporúčame:

Minister dopravy Nemecka navrhol zaviesť mýto v celej EÚ

Nemecké ministerstvo dopravy prišlo s týmto návrhom v júli, pričom plánovalo využiť terajšie predsedníctvo Nemecka v EÚ, ktoré trvá do konca roka. Podľa návrhu malo mýto platiť do ôsmich rokov pre takmer všetky vozidlá až na autobusy a autokary. Platilo by tak pre všetky kamióny, dodávky či osobné autá.

Podľa najnovších informácií ministerstva dopravy sa však v ďalších diskusiách v tomto smere pokračovať nebude. Šance na presadenie Scheuerových plánov boli nízke už na začiatku. Už krátko po zverejnení týchto plánov agentúra Reuters uviedla, že niektoré ministerstvá s tým nesúhlasia.

Zdroj TI: TASR