Kia 1140x190 4

Ďalšia generácia autokarov Setra

Fabrika Daimler Buses v nemeckom Neu-Ulme začala so sériovou výrobou zájazdových autobusov Setra ComfortClass a TopClass 500 ďalšej generácie. Prvý exemplár nového autokaru ComfortClass zišiel z výrobnej linky 21. júna, čoskoro bude nasledovať Top Class.

Oficiálne predstavenie obidvoch top modelov značky Setra si výrobca naplánoval na toto leto a avizuje, že vozidlá prinesú množstvo technických a vizuálnych inovácií. Jochen Duppui, vedúci výroby Daimler Buses západná Európa: „Štart produkcie novej generácie vozidiel je vždy výzvou. Môžeme sa však spoľahnúť na know-how nášho tímu v Neu-Ulme, ktorý presne vie, ako sa vyrábajú prémiové zájazdové autobusy podľa najvyšších kvalitatívnych štandardov. Začiatok výroby týchto dvoch autobusov značky Setra to opäť pôsobivo dokazuje."

So spustením výroby modelov Setra ComfortClass a TopClass divízia Daimler Buses v Neu-Ulme po prvýkrát použila tzv. digitálnu karosériu autobusu. To znamená, že všetky nové komponenty oboch autobusov boli vopred digitálne zostavené na počítači v správnom montážnom poradí a jednotlivé kroky sa analyzovali. Vďaka tomu sa mohol postup montáže v predstihu optimalizovať, čo minimalizovalo následné úpravy procesov. Výsledkom bol hladký nábeh produktu. Metodika bude v budúcnosti použitá vo všetkých nových modelových radoch.