Hyundai 02 2021 1140x190
Thumb dacia duster nove modely autozurnal.com 3 Thumb dacia duster nove modely autozurnal.com 1 Thumb dacia duster nove modely autozurnal.com 2

Dacia Duster dostane ďalšie karosárske prevedenie. A to nie je všetko.

Dacia Duster je trefa do čierneho. Mimoriadne úspešné SUV sa ľuďom páči a skvele sa predáva. Značka preto rozšíri ponuku modelov a príde tiež nové karosárske prevedenie, a to pravdepodobne štvordverový pick-up.

Rumunská značka chystá v roku 2020 značné navýšenie produkcie o 50 tisíc áut ročne na celkový počet 400 000 vyrobených áut za rok. Okrem samotnej značky poskytne finančnú injekciu aj rumunská vláda. Ruka v ruke s investíciami bude aj rozšírenie modelovej ponuky značky Dacia. Christophe Dridi, generálny riaditeľ Dacie, pre web News.ro uviedol, že rozšírenie mod​elovej palety bude vychádzať práve z podareného SUV, Dacie Duster.


Podľa neoficiálnych informácii má ako jeden z prvých prísť práve Duster Pick-up, a to ešte tohto roku. Znalci si iste spomenú na Duster Oroch, ktorý vznikol na základoch prvej generácie Dustra a dodnes sa predáva pod značkou Renault v Latinskej Amerike. Prísť by mohol aj tzv. "Grand Duster", a teda predĺžená verzia s miestom pre siedmych pasažierov. Tento krok je však menej pravdepodobný, nakoľko by sa koncept lacného auta pre masy údajne predražil a nemusel by byť úspešný. Šepká sa tiež o nasadení hybridnej technológie, dokonca rýdzeho elektromobilu, no tieto informácie sú na rozdiel od Dustra Pick-up len v štádiu špekulácii. 

Pamätáte si na nedávno predstavený Renault Arkana, ktorý mnohé média nazvali "BMW X6 pre chudobných"?. To sa na naše trhy nedostane, no podľa niektorých médii a neoficiálne získaných informácii by mohlo dôjsť k pretransformovaniu SUV kupé do modelového radu Dacie. A kedy, ak nie teraz, v plnom rozmachu áut typu SUV? Podarený vzhľad by si našiel určite zákazníkov aj na európskych trhoch.

SUV kupé Renault Arkana.