Mb v class nova  trieda v programatic learn 1140x190 sk
Thumb opel astra sedan 005 Thumb opel astra sedan 001 Thumb opel astra sedan 002 Thumb opel astra sedan 003 Thumb opel astra sedan 004 Thumb opel astra sedan 007 Continental premiumcontact 7 1024x597px sk Thumb opel astra sedan 008 Thumb opel astra sedan 009 Thumb 1ch Thumb 2ch Thumb 3ch Thumb opel astra sedan 006

Chevrolet Cruze sa možno vráti do Európy, s logom Opel

Opel testuje nový sedan nižšej strednej triedy. Fotografie prototypu naznačujú, že ide o ľahko upravený Chevrolet Cruze.

Špionážni fotografi aktuálne priniesli prvé obrázky nového kompaktného sedanu značky Opel. Nejde však o ďalší derivát Astry, pretože novinka má v porovnaní s ňou inú nielen zadnú, ale aj prednú časť.

Bližší pohľad prezradí, že pod kamuflážou sa ukrýva Chevrolet Cruze druhej generácie. Zodpovedajú mu základné tvary karosérie i svetelnej techniky, iba maska chladiča je prispôsobená značke Opel. 

Nový Cruze nestihol prísť na európsky trh, keďže značka Chevrolet sa z väčšiny starého kontinentu stiahla. Materský koncern General Motors usúdil, že lacnejšie Chevrolety až príliš konkurujú drahším modelom Opel. Rüsselsheimská automobilka prichádzala o zákazníkov, čo sa vtedy podpísalo pod jej finančnú kondíciu.

Teraz sa zdá, že Chevrolet Cruze si predsa len budeme môcť kúpiť aj u nás, akurát pod iným menom. Technický základ Cruza je síce identický s najnovšou Astrou, ale potenciálnych zákazníkov môže pritiahnuť odlišný dizajn. Dá sa očakávať, že v rámci Európy s bude sedan s Astrou zdieľať aj motory.

Aký názov novinka dostane, je zatiaľ otázne. Autori špionážnych fotografi uviedli, že sériovú podobu sedanu uvidíme už na budúci rok. Opel ho plánuje predávať hlavne na východoeurópskych trhoch, v Turecku a Rusku. Mimo však nezostane ani Nemecko a je veľmi pravdepodobné, že kompaktný sedan dorazí aj na Slovensko.