Cupra leon blizsie banner 970x250px 03

Budúci MAN Lion’s Coach

Norma ECE R66.02 definujúca odolnosť konštrukcie pri prevrátení, ktorá vstupuje do platnosti od októbra 2017, bola stimulom k modernizácii autobusu MAN Lion’s Coach. Nejde však iba o vystuženie skeletu. Nový Lion’s Coach bude oficiálne predstavený na jesennom veľtrhu Busworld 2017.

Na prvý pohľad je zrejmé, že ide o produkt značky MAN. Moderným a súčasne nadčasovým spôsobom prepracovaný Lion´s Coach zosobňuje začiatok novej éry dizajnu predných partií, zadnej časti i bokov autobusu. Dizajnéri pritom kládli veľký dôraz na jasné oddelenie funkčných častí: pracovisko vodiča a priestor pre cestujúcich, batožinový priestor, pohonná jednotka. Do oka ihneď padnú nové predné svetlá, ktoré po prvý raz môžu byť kompletne vo vyhotovení LED (podobne i zadné skupinové svetlá). Tlmené aj diaľkové svetlá využívajúce technológiu LED svietia zhruba o 50 % jasnejšie než halogénové reflektory. Navyše svetlo z LED sa lepšie rozširuje a má tiež väčší dosah. Mimoriadne výrazné je pre značku typické denné svietenie vo forme pásika LED. Zaujímavé a osviežujúce sú aj inovácie v interiéri. 

V novom modeli Lion´s Coach pracuje optimalizovaná hospodárna pohonná sústava Euro 6, no autokar profituje aj z dlhého stáleho prevodu a zo zvýšeného výkonu. Okrem toho je k dispozícii množstvo asistenčných systémom, napríklad GPS tempomat MAN EfficientCruise s funkciou „plachtenia“ EfficientRoll, adaptívny tempomat ACC, výstraha pri mimovoľnom vybočení z jazdného pruhu LGS či monitorovanie pozornosti vodiča Attention Guard. O vysoký komfort cestovania a vylepšené jazdné vlastnosti sa starajú tlmiče pruženia novej generácie spolu s optimálnym naladením podvozka.

Nový MAN Lion´s Coach sa verejnosti prvýkrát predstaví na špecializovanom veľtrhu Busworld v belgickom Kortrijku (20. – 25. 10. 2017).