Thumb 01 bring omladil Thumb 02 bring omladil Thumb 03 bring omladil Thumb 04 bring omladil Thumb 05 bring omladil

Bring omladil svoju flotilu

Spoločnosť BRING TRUCKING zo Žiaru nad Hronom odštartovala nový rok omladením svojho vozidlového parku. Nové ťahače MAN v charakteristickej firemnej farbe budú jazdiť najmä v Škandinávii a tiež v západnej Európe. 

Najvýznamnejší slovenský zákazník spoločnosti MAN si 21. januára prevzal 25 ťahačov TGX 18.500 4x2 BLS v typických jasnozelených „dresoch“. Neformálne odovzdávanie flotily prebehlo vo Zvolene v priestoroch 1.DMS, autorizovaného partnera MAN Truck & Bus Slovakia a odtiaľ konvoj vyrazil do Žiaru nad Hronom, kde firma sídli. Asi netreba zdôrazňovať, že na diaľnici aj v uliciach okresného mesta vzbudila táto paráda zaslúženú pozornosť a obdiv.

 „Ťahačmi, ktoré sme teraz odovzdali, sa dokončil kontrakt na vyše 50 vozidiel podpísaný minulý rok. Ide o trucky z modelového radu TGX Euro 6c s výkonom 500 koní, kabínou XLX a rázvorom 3900 mm. Zákazník si objednal aj moderné asistenčné systémy – odstupový tempomat s novou funkciou stop & go a geotempomat EfficientCruise. Okrem toho spoločnosť Bring má pri konfiguráciách vlastný štandard a preferencie so zameraním na bezpečnosť i komfort vodičov. Špecifickým prvkom, ktorý si objednáva do každého vozidla, je napríklad prístroj na meranie prítomnosti alkoholu v dychu vodiča. Ak je výsledok skúšky pozitívny, riadiaca jednotka zablokuje naštartovanie vozidla,“ povedal Ing. Radoslav Jurča, konateľ MAN Truck & Bus Slovakia. Zaujímavý je aj pohľad na dlhodobú kooperáciu medzi importérom a zákazníkom: od roku 2013 dodnes si BRING TRUCKING kúpil celkove 259 vozidiel MAN. V súčasnosti prevádzkuje okolo 300 truckov a väčšina z nich je z produkcie mníchovského výrobcu úžitkových vozidiel.

Z konfigurácie vidno, že zamestnávateľovi záleží na pracovných podmienkach jeho vodičov. Nové ťahače návesov TGX 18.500 4x2 BLS majú druhú najväčšiu kabínu s maximálnou vnútornou výškou 1940 mm, šírkou 2440 mm a dĺžkou 2280 mm. Nadštandardná je izolácia NORDIC proti chladu, o optimálnu teplotu v interiéri sa podľa potreby postará prídavné teplovzdušné kúrenie alebo automatická klimatizácia. Vodičovo sedadlo luxusnej triedy má okrem bedrovej opierky i vyhrievanie, komfort pri jazde podporuje aj multifunkčný volant, všetky vonkajšie zrkadlá sú elektricky nastaviteľné a vyhrievané. Vodič má k dispozícii vyspelý multimediálny systém MAN Media Truck Advanced so 7-palcovým farebným displejom a navigáciou, ale tiež praktický chladiaci box pod spodným lôžkom. 

Motor D2676LF51 s výkonom 368 kW/500 k generuje krútiaci moment 2500 Nm v širokom rozsahu otáčok 930 až 1350 min-1. Prevodovka je automatizovaná 12-stupňová MAN TipMatic® so softvérom Profi s retardérom a funkciou EfficientRoll. K hospodárnej prevádzke prispieva tiež balík EfficientLine® 3 s aeropaketom.