Continental 09 2020 1140x190
Thumb alfa romeo giulieta konci autozurnal.com 7 Thumb alfa romeo giulieta konci autozurnal.com 2 Thumb alfa romeo giulieta konci autozurnal.com 5 Thumb alfa romeo giulieta konci autozurnal.com 1 Thumb alfa romeo giulieta konci autozurnal.com 8 Thumb alfa romeo giulieta konci autozurnal.com 9 Hyundai 08 2020 i30 online 1024x597px Thumb alfa romeo giulieta konci autozurnal.com 10 Thumb alfa romeo giulieta konci autozurnal.com 13 Thumb alfa romeo giulieta konci autozurnal.com 14 Thumb alfa romeo giulieta konci autozurnal.com 15 Thumb alfa romeo giulieta konci autozurnal.com 12 Thumb alfa romeo giulieta konci autozurnal.com 11 Hyundai 08 2020 i30 online 1024x597px Thumb alfa romeo giulieta konci autozurnal.com 6

Alfa Romeo Giulietta tento rok končí. Nahradí ju nový crossover

A je to potvrdené. Kráska nižšej strednej triedy Alfa Romeo Giulietta to má zrátané. V roku 2020 sa jej dlhá púť končí. Priamy nástupca nebude, nahradí ju však nový crossover Tonale. Spolu s odchodom MiTa už Alfa Romeo v ponuke nebude mať žiadny klasický hatchback.

Prečítajte si tiež: 
Alfa Romeo Giulia GTA a GTAm: Legenda sa vracia!

Alfa Romeo potvrdila, že koncom roka 2020 Giulietta nadobro skončí. Kto by však čakal priameho nástupcu, bude sklamaný. Alfa Romeo musí ísť s dobou a tá praje autám typu crossover/SUV. Nečudo, že v modelovom portfóliu kompaktnú Giuliettu nahradí nový, taktiež kompaktný crossover Tonale. Technika bude vychádzať z koncernových súrodencov Jeep Renegade a Compass. Zároveň bude Tonale prvý sériový plug-in hybrid značky Alfa Romeo. Skombinuje prepĺňaný benzínový štvorvalec 1,33 FireFly so šesťstupňovou automatickou prevodovkou a elektromotorom umiestneným vzadu. Pohon 4x4 v tomto prípade funguje bez mechanického prepojenia náprav.

Odporúčame: 

TEST Alfa Romeo Giulia Veloce Ti: Šoférska nirvána

Alfa Romeo Giulietta má za sebou dlhú púť

Tohtoročný koniec Giulietty oznámil v rozhovore pre magazín Autocar Fabio Migliavacca, marketingový šéf značky: "Očakávajte koniec životného cyklu Giulietty koncom roka 2020." Tonale by sa malo svetu predstaviť neskôr v roku 2020, no závažná situácia v automobilovom svete kvôli koronavírusu môže premiéru nového crossoveru oddialiť. Okrem toho značka pracuje ešte na jednom menšom crossoveri, ktorý sa zaradí pod väčších bračekov Tonale a Stelvio.

Odporúčame:

Takto vyzerá sériová Alfa Romeo Tonale, alias Stelvio junior

Mnohí fanúšikovia značky a emotívne ladených áut budú za Giuliettou smútiť. No jej koniec prichádza po dlhých viac ako 10 rokoch od začiatku predaja, čo je na jednu generáciu s výraznejším faceliftom v roku 2016 pomerne dlhá doba. Giulietta patrí medzi najstaršie kompakty na trhu. Najlepší rok bol pre Giuliettu 2011, kedy Alfa Romeo v Európe predala 78 911 kusov. Aj kvôli starším koreňom v posledných rokoch predaje klesali, minulý rok značka predala len 15 960 kusov.

Komu by nepriamy nástupca v podobe Tonale nevoňal, pre toho má Fabio Migliavacca dobrú správu. Vraj pôjde o čistokrvnú Alfu Romeo s výbornými jazdnými vlastnosťami. Aj napriek technickému zdieľaniu základov s koncernovými bratmi má ísť o unikátne auto s vlastným štýlom, typickým pre taliansku značku.