Continental couple 05 2020 1140x190
Thumb alfa romeo gtv a 8c autozurnal.com  7 Thumb alfa romeo gtv a 8c autozurnal.com  8 Thumb alfa romeo gtv a 8c autozurnal.com  3 Thumb alfa romeo gtv a 8c autozurnal.com  2 Thumb alfa romeo gtv a 8c autozurnal.com  1 Thumb alfa romeo gtv a 8c autozurnal.com  4 Vw 06 2020 1024x597 t cross Thumb alfa romeo gtv a 8c autozurnal.com  6 Thumb alfa romeo gtv a 8c autozurnal.com  5

Alfa Romeo bude škrtať. GTV ani 8C nebudú, prídu však nové SUV

Napriek tomu, aké šoférsky skvelé autá s podpisom emócií Alfa Romeo prináša, v predajných číslach sa to neprejavuje. Koncern FCA vyškrtne zamýšľané budúce športové modely GTV a 8C. Šetriť budú aj v iných oblastiach. Zároveň do ponuky pribudnú nové SUV.

Prečítajte si tiež: 
TEST Alfa Romeo Giulia Veloce Ti: Šoférska nirvána

Pilierom predajov Alfy Romeo mali byť modely Giulia a Stelvio. Aj keď ide o šoférsky skvelé autá, ktoré dokážu vyvolať emócie a jazdné zážitky (Giuliu Veloce Ti sme nedávno otestovali a zamilovali si ju), na predajoch sa to neodráža. Alfa Romeo predáva málo áut a celosvetové predaje klesajú. Lancia, ktorá má v ponuke malú Lanciu Ypsilon, predala v prvom polroku viac áut ako Alfa Romeo modelov Giulia a Stelvio v celej Európe dokopy. A to ju ponúkajú len na domácom talianskom trhu. Ciele bývalého šéfa FCA  Sergia Marchionneho o vzkriesení športových modelov 8C a GTV sa pomaly, ale isto, rozplývajú... 

Alfa Romeo sa zameria na svoje silné stránky. Okrem dvoch nových SUV plánujú upevniť pozíciu prémiového výrobcu áut.

Zmena stratégie pre vyššie výnosy a záchranu značky

FCA CEO Mike Manley musí dostať značku z červených čísel. Jedným z nástrojov bude vyškrtnutie zamýšľaných modelov 8C a GTV. Okrem toho môže dôjsť aj k zúženiu ponuky konkrétnych verzií predávaných modelov. Alfa Romeo tiež vyškrtla plánovanú Giuliu a Stelvio s dlhým rázvorom pre Čínu.“ Verím v potenciál značky Alfa Romeo, ale musíme sa uistiť, že každá investícia, ktorú vynaložíme, sa premietne do primeraného výnosu," hovorí Manley.

Prečítajte si tiež: 
FCA a PSA sa spoja! Vznikne nový gigant autopriemyslu

Alfa Romeo v nedávnej minulosti lákala na nové športové modely. Tých sa tak skoro nedočkáme. 

Prídu nové SUV Alfa Romeo

Do budúcna však pribudnú nové SUV modely, ktoré by mohli predaje Alfy Romeo postaviť na nohy. Ľudia po zvýšených autách stále túžia a na vlne úspechu by sa mohla zviezť aj Alfa. O kompaktnom SUV Tonale už vieme. Bude postavené na základoch FCA, ktoré používajú napr. menšie Jeepy. Kompaktnejší súrodenec Stelvia by mal na trh prísť v roku 2021 a popasuje sa s takými esami ako Audi Q3, BMW X2, Range Rover Evoque či Volvo XC40. Viac informácii o Tonale spolu s technickými detailmi nájdete v nedávnom článku (odkaz)

Alfa romeo tonale

Tonale má byť jeden z ďalších záchrancov značky.

Okrem Tonale by v roku 2022 malo prísť do ponuky aj malé SUV segmentu B, ktoré plánujú vyrábať aj v čisto elektrickej verzii. Spolu s faceliftom Giulie a Stelvia má ísť o štyri piliere, ktoré majú Alfu Romeo zachrániť. Po nedávnom spojení FCA s PSA by sa podľa Manleyho mohla objaviť platforma Giulie a Stelvia aj autách PSA, čo Alfe nahráva do karáť. Snáď plány na vzkriesenie značky z mizerných predajných čísel vyjdú a Taliani môžu mať voľnejšie ruky pri tvorbe skvelých, emóciami nabitých áut. Obroda Alfy Romeo by totiž znamenala aj príchod rýdzo športových strojov na zážitky za volantom, a to by nás veľmi potešilo.

Zdroj: Autonews.com