Continental 05 2020 1140x190
Thumb 1 Thumb overeniekilometrov Thumb overeniestk Thumb overenie km vzor 1 Thumb overenie kilometrov

Ako overiť kilometre vozidla?

Kúpu jazdeného vozidla považuje mnoho vodičov ako krok do neznáma. Pri takomto nákupe si človek niekedy nemusí byť istý, v akom stave je auto, ktoré preberá. Vždy by sme sa však mali zamyslieť aj nad najazdenými kilometrami, ktoré predávajúci udáva v inzeráte, či platnosťou STK a EK. Ako teda zabezpečiť, aby prebehlo overenie km bezproblémovo?

Pred kúpou vozidla je dôležité sa zamerať na viacero faktorov. Každý potenciálny kupujúci chce vidieť vonkajší stav vozidla, ale aj jeho interiér. Pri obhliadke vozidla je potrebné sa zamerať na: opotrebovanie volantu, pedálov riadiacej páky, kontrolu laku, nazrieť pod kapotu, a dopytovať sa po predchádzajúcich opravách. Toto je však nevyhnutný základ. Dôležitým faktorom sú aj voľnému oku „neviditeľné“ faktory. Pri čom zbystriť pozornosť?

Ako je na tom STK a EK?

Prvú otázku o stave vozidla (ktoré nie je možné vidieť), ktorú by ste mali smerovať na predávajúceho, je platnosť technickej kontroly a emisnej kontroly. Auto, ktoré je bežne používané, musí každé dva roky prejsť povinnou STK a EK. Keďže sú podmienky na prejdenie striktné a musia sa dodržiavať, a vy si chcete byť istý, túto skutočnosť si môžete aj sami jednoducho overiť. Vyhnite sa pokute za neplatnú STK!

Overenie STK a EK vozidla

www.overeniestk.sk je prehľadný nástroj, ktorý Vám nielenže ukáže, kedy bola vykonaná posledná STK a EK, ale navyše Vám aj ukáže všetky stanice, ktoré vykonávajú tieto kontroly, po celom Slovensku. Navyše, overenie vozidla nemôže byť jednoduchšie. Po otvorení stránky jednoducho zadajte EČV vozidla do prázdneho políčka a po chvíli sa Vám ukáže posledná vykonaná kontrola a ďalšia, ktorú bude potrebné najbližšie vykonať. A čo je najlepšie, tento nástroj je zadarmo!

ako overit kilometre auta

Overenie STK a EK online a zadarmo!

Pozor na stáčanie kilometrov

Každý z nás sa už určite aspoň raz stretol s pojmom stáčanie kilometrov. Dúfame však, že ste túto nepríjemnú záležitosť nemuseli riešiť aj osobne. Ide o situáciu, kedy predávajúci upraví – zníži - najazdené kilometre na vozidle, ktoré ponúka na predaj, so zámerom, aby bol schopný predať toto vozidlo za vyššiu cenu a zbavil sa starého a nepojazdného „vraku“.

Strašidelné je, že úprava tachometra je pomerne ľahkou záležitosťou. V princípe Vám postačí len kábel, notebook a softvér, s ktorým budete vedieť narábať. O čo zložitejšie je však túto aktivitu neskôr danému človekovi dokázať. Manipulácia s odometrom je nelegálna a trestná.

Je preukázané, že až 60% dovezených vozidiel má preukázateľne stočené kilometre!

Keďže oklamaných ľudí je čoraz viac, vždy sa odporúča vybrané jazdené vozidlo pred kúpou jednoducho overiť. Overenie vozidla je nenáročné, no kupujúcemu prinesie množstvo dôležitých, overených a spoľahlivých informácií.

Ako overiť najazdené kilometre? 

Overiť si vozidlo je oveľa jednoduchšie ako sa môže niekomu zdať. Na získanie dôverných informácií Vám totižto postačí len EČV alebo VIN číslo vozidla! Keďže sú tieto služby online, túto kontrolu si môžete urobiť aj z pohodlia Vášho domu.

Po zistení EČV alebo VIN čísla vozidla prejdite na stránku www.overeniekilometrov.sk.

Je to rýchly a  prehľadný nástroj na zistenie najazdených kilometrov vozidla.

Po zadaní EČV alebo VIN čísla sa na stránke automaticky zobrazí model, typ, farba a rok výroby vozidla. Po zaplatení symbolickej sumy je možné vidieť presné informácie stave najazdených kilometrov kontrolovaného vozidla.

Platbu je možné vykonať na počkanie, prostredníctvom bankového prevodu, VISA kartou, PayPal-om, či cez Google Pay. Ihneď po platbe Vám bude následne na mail zaslaný dokument s údajmi o stave kilometrov vozidla.

overeniestk

Vzorový dokument s  informáciami o stave kilometrov vozidla.

Overenie kilometrov vozidla je vysoko spoľahlivé, nakoľko stránka čerpá informácie priamo z STK a EK, ktoré vozidlo už v predchádzajúcich rokoch absolvovalo. Zároveň sa tu nachádzajú aj dátumy jednotlivých kontrol, takže je jednoduché určiť v akom období malo vozidlo daný počet kilometrov.

Opatrnosť je Vaša výhra

Pár minút, ktoré venujete na overenie km vozidla, Vás v nasledujúcich mesiacoch alebo rokoch môže zachrániť od neželaných výdavkov. Nekupujte mačku vo vreci – venujte pár chvíľ tomu, aby ste sa dozvedeli čo najviac o Vašom novom vozidle.

www.overeniekilometrov.sk Vám poskytne presnú odpoveď v otázke počtu najazdených kilometrov inzerovaného auta. Rýchlo a bezproblémovo.