Kia 1140x190
Thumb ken block zomrel 8 Thumb ken block zomrel 1 Thumb ken block zomrel 2 Thumb 20230103112604 ken block Thumb ken block zomrel 4 Thumb ken block zomrel 5 Thumb ken block zomrel 7 Thumb ken block zomrel 9 Thumb ken block zomrel 6

Zomrel Ken Block, legenda rally a Gymkhany

Ken Block zahynul pri nehode na snežnom skútri. Mal 55 rokov.

Dnes ráno motoristický svet obletela smutná správa o smrti ikony rally, driftu a bláznivých videí Gymkhana. Okrem toho bol však Ken Block manželom a otcom... Zomrel po nehode na snežnom skútri. Po páde ho stroj zavalil a Ken bol na mieste mŕtvy. Nehoda sa stala v okrese Wasatch v Utahu. "S hlbokým zármutkom potvrdzujeme, že Ken Block dnes zomrel pri nehode na snežnom skútri. Ken bol vizionár, priekopník a ikona. A čo je najdôležitejšie, otec a manžel. Bude nám veľmi chýbať," uviedol tím Hoonigan vo vyhlásení zverejnenom v pondelok na Instagrame. 

Po tom, čo Ken začal svoju rally kariéru v roku 2005, bol vymenovaný za Nováčika roka v Rally America Championship. Súťažil vo WRC a na X Games získal niekoľko medailí v rallycrosse. Američan tiež spoluzakladal spoločnosť DC Shoes so športovým oblečením a produkoval sériu videí Gymkhana, v ktorej jazdil na nebezpečných tratiach a prekážkových dráhach. Séria sa na YouTube preslávila a pripísala si miliónové počty videní. Pripomeňme si Kena na videách.