Continental 09 2020 1140x190
Thumb 307974 civic type r logr Thumb 307973 civic type r logr Thumb 307975 civic type r logr Thumb 307972 civic type r logr

Záznamník Honda LogR pomáha zlepšiť vodičské schopnosti

Honda predstavuje nový záznamník údajov pre aktuálnu verziu Civic Type R 2020. Ten poskytne šoférovi prehľad rôznych údajov o jazde, a ukáže priestor pre zlepšenie vodičských zručností. Aplikácia s názvom LogR spáruje mobilný telefón vodiča s palubným počítačom a snímačmi v aute, dáta o jazde ukáže na displeji infotainmentu.


Honda LogR, ktorá je dostupná exkluzívne pre Civic Type R 2020. Poskytuje tri hlavné funkcie: monitorovanie výkonu, režim zaznamenávania a režim automatického vyhodnotenia výsledkov. Po pripojení k mobilnej aplikácii LogR sú dôležité údaje sledované a v reálnom čase zobrazované na stredovom dotykovom displeji. Taktiež ich LogR dlhodobo zaznamenáva kvôli budúcemu porovnaniu výkonu.

Prečítajte si tiež:

Toto je nová Honda Civic 11. generácie. Ukázala sa vo forme prototypu

Informácie týkajúce sa monitorovania výkonu zahŕňajú napr. teplotu chladiacej kvapaliny a oleja, tlak oleja a atmosférický tlak, teplotu nasávaného vzduchu do motora a aktuálny režim jazdy (Comfort, Sport alebo +R). Vodiči si tiež môžu vybrať medzi „zobrazením merania gravitačnej sily“, ktoré udáva zrýchlenie, brzdenie a silu v zákrutách na koláčovom grafe alebo prostredníctvom 3D pohybovej grafiky zobrazujúcej správanie auta pri stúpaní, naklonení a jazde do zákruty.

Režim zaznamenávania používa 15 dátových bodov zachytávaných vnútornými snímačmi auta. Zozbierané dátové parametre zahŕňajú zrýchlenie, brzdenie a gravitačnú silu v zákrutách, ktoré sa kombinujú s mapovaním polohy pomocou GPS, čím poskytujú celkový prehľad okruhu. Farebne odlíšená stopa okruhu zobrazuje možnosti zlepšenia jazdných vstupov s cieľom vypilovať jazdnú stopu a osekať časy na okruhu.  

Odporúčame:

Honda Civic Type-R teraz aj ako Sport Line a odľahčená "limitka"

Funkcia automatického vyhodnotenia výsledkov funguje vždy, keď je aplikácia Honda LogR spustená, sleduje alebo zaznamenáva vstupy v štyroch kľúčových oblastiach výkonu: zrýchlenie, spomalenie, jazda do zákruty a priama jazda. Hodnotenie každého zo vstupov sa generuje porovnávaním jazdy vodiča s algoritmom odvodeným z databázy Honda R&D zabudovaným v aplikácii, čo pomáha určiť možné oblasti zlepšenia. Vodiči tiež môžu preskúmať predchádzajúce cesty s cieľom vyhodnotiť zlepšenie ich štýlu jazdy v priebehu času. Tento režim je navrhnutý skôr na to, aby umožnil zlepšenia v rámci rutinných každodenných jázd než zrýchlil časy okruhov.

Honda LogR vďaka prístupu k palubnému počítaču v automobiloch Type R poskytuje oveľa detailnejšiu analýzu než aplikácie na zaznamenávanie výkonu tretích strán. Počas jazdy sa interakcia s Honda LogR zobrazuje na centrálnej dotykovej obrazovke. Kvôli bezpečnosti je podrobná analýza z režimu zaznamenávania a automatického vyhodnotenia výsledkov vrátane výkonnostných stôp a zobrazovania použitím Google Maps dostupná cez mobilnú aplikáciu, len keď auto stojí.

Videoarchív: