Thumb mysterious prototype kia futuron 1 Thumb kia imagine e1581939228258 Thumb kia futuron koncept ikona 4 988x553 Thumb kia cv electric Thumb mysterious prototype kia futuron 2 Thumb mysterious prototype kia futuron 3 Continental 05 2020 1024x597 Thumb mysterious prototype kia futuron 4 1

Záhadný crossover KIA má byť sériovou podobou štúdie Imagine

V Južnej Kórei sa na cestách premáva záhadný crossover KIA. Tvary ukrýva pod dôkladnou maskou, no podľa prvých informácii pôjde o nový crossover KIA CV s príchuťou revolúcie.

Podľa zahraničných zdrojov a prvých informácii má byť najnovší crossover sériovou podobou konceptu Imagine by Kia. Iné zdroja tvrdia, že sa pozeráme na produkčnú verziu štúdie Futuron. Tú značka prvýkrát predstavila v roku 2019, bola tiež nositeľom nového prevedenia pre značku typického tigrieho nosa. 

Do roku 2026 plánuje firma uviesť na trh 11 nových elektrických vozidiel a ich trhový podiel zvýšiť na 25%. A práve zamaskovaný prototyp na fotkách má byť jedným z ťahúňov elektrickej ofenzívy kórejskej značky. Príde na úplne novej platforme, určenej pre elektrické vozidlá. Volať sa má KIA CV. Značka tvrdí, že pôjde o prémiový produkt za neprémiovú cenu. Keďže na poli špičkových elektromobilov jej vyrástla schopná konkurencia, CV zaujme špičkovými parametrami - zrýchlením na stovku za 3 sekundy, dojazdom viac ako 500 km a výkonným rýchlonabíjaním, ktoré batériu dokáže dobiť za 20 minút (pravdepodobne typický údaj z 20% na 80% kapacity). 

Platforma EGMP bude výstavným kusom elektrickej technológie. Kórejci ju totiž vyvíjali s chorvátskym Rimacom, špecialistom na vysokovýkonné športové elektromobily. Kia by mala ukázať prvý z elektrických modelov novej generácie v roku 2021. Je pravdepodobné, že pôjde práve o kúsok na fotkách, zahalený do poctivého maskovania.

Kia Futuron

Kia Imagine

Zdroj a foto: thekoreancarblog