Peugeot 1 04 2020 1140x190

Za vypršanú platnosť TK a EK pokuty zatiaľ nebudú

Stanice technickej kontroly (STK) môžu byť od 30. marca opäť otvorené. Tým, ktorým medzičasom vypršala platnosť technickej (TK) a emisnej (EK) kontroly zatiaľ pokuta nehrozí, a to aj napriek opätovnému otvoreniu staníc.

Povedal to minister dopravy Andrej Doležal pred utorňajším rokovaním vlády. Platiť to má dovtedy, kým sa STK nedostanú do normálneho režimu. V súčasnom období po znovuotvorení ich brán môžu záujemcovia o vykonanie kontroly zažiť nával. Opatrenie platí na základe dohody medzi ministerstvami vnútra a dopravy. 

Odporúčame:

VW predlží odstávku slovenských závodov, KIA začne vyrábať

Pokuty zatiaľ nebudú, STK pracujú v obmedzenom režime

Ministerstvo dopravy 13. marca informovala, že prevádzkovateľom vozidiel, ktorým skončila platnosť TK a EK dňom 12. marca, nebudú pokutovaní, keďže navštíviť STK a vykonať príslušnú kontrolu nebolo možné z dôvodu uzatvorenia prevádzok. Stanice technickej kontroly môžu byť opätovne otvorené od 30. marca 2020, no pracujú v obmedzenom režime a zároveň ich čaká väčší nával. Za prepadnuté kontroly tak policajti nebudú pokutovať a nepríde vám ani automatická pokuta, ktorú posielajú okresné úrady. „Nateraz platí status quo, nebudeme pokutovať. Vo všeobecnosti mám názor, že minimálne dovtedy, kým STK nenabehnú do normálneho režimu,“ uvádza Doležal. 

Ak ste si však nesplnili povinnosť a TK a EK vám skončilo ešte pred 12. marcom, pokuty budú doručované aj v týchto dňoch.

Zdroj: TASR