VW v Nemecku obnovuje výrobu po masívnom probléme s IT systémom

Volkswagen postihol veľký problém s centrálnym IT systémom, ktorý ochromil výrobu a značka musela dokonca pozastaviť aj výrobu. Dnes nemecký gigant uviedol, že veľký výpadok IT systému vyriešil cez noc a jeho globálna produkčná sieť je opäť v prevádzke, čo umožňuje pokračovať vo výrobe podľa plánu.

Hovorca automobilky uviedol, že neexistujú žiadne známky externého kybernetického útoku. "Jednotlivé systémy môžu byť ešte počas prechodnej fázy ovplyvnené," uviedol hovorca, podľa ktorého stále nič nenasvedčuje tomu, že by narušenie bolo spôsobené vonkajšími vplyvmi.

VW v stredu zasiahol veľký výpadok IT systému, čo spôsobilo zastavenie výroby VW v Nemecku a ovplyvnilo aj ďalšie koncernové značky vrátane Audi. Nešpecifikovaná "IT porucha sieťových komponentov" zasiahla globálnu centrálu VW v nemeckom Wolfsburgu. Výpadok zasiahol aj nemecké závody na výrobu vozidiel v Emdene, Osnabrücku, Hannoveri, Drážďanoch a Zwickau a továrne na výrobu komponentov v Braunschweigu, Kasseli, Chemnitzi a Salzgitteri.

Zasiahnuté boli podľa automobilky aj značky Porsche a Audi. Hovorca Audi v stredu uviedol, že to ovplyvnilo jeho výrobu a dodal, že v súčasnosti sa analyzuje, do akej miery. Porsche sa k tomu bezprostredne nevyjadrilo. Volkswagen však v tomto nie je "sám". V auguste bola Toyota nútená zastaviť výrobu v 14 japonských závodoch po tom, čo sa pokazil počítačový systém spracovávajúci objednávky dielov vozidiel. 

Zdroj: Autonews Europe

Advertisement