Thumb vw golf 8 gti autozurnal Thumb vw golf 8 gti autozurnal   k pia Thumb content novy vw golf gti 8 autozurnal  1 Thumb content novy vw golf gti 8 autozurnal  3 Thumb content novy vw golf gti 8 autozurnal  2 Thumb content novy vw golf gti 8 autozurnal  4 Continental 05 2020 1024x597 Thumb content novy vw golf gti 8 autozurnal  5 Thumb content novy vw golf gti 8 autozurnal  6 Thumb content novy vw golf gti 8 autozurnal  7 Thumb content novy vw golf gti 8 autozurnal  8 Thumb content content volkswagen golf 8 gti autozurnal

VW Golf GTI 8. generácie na prvej "uniknutej" fotke?

Po minuloročnej premiére dlhoočakávaného Golfu 8. generácie fanúšikovia Volkswagenu očakávajú ďalšie deriváty, ktoré rozšíria modelovú ponuku nemeckého kompaktu. Azda najočakávanejším je rýchla verzia s tradičným označením GTI. Tu je prvá ochutnávka...

Prečítajte si tiež: 
Nový Volkswagen Golf 8 je v predpredaji! Poznáme slovenský cenník

2020 VW Golf GTI
FB stránka Som fanúšik Volkswagenov zverejnila prvý "uniknutý" záber na vzhľadovo prikorenený derivát Golfu, čo s najväčšou pravdepodobnosť veští model GTI. Fotka ukazuje zadnú časť Golfu so športovými doplnkami karosérie, nechýba lakovaný čierny mohutný spojler, dve oválne koncovky výfuku alebo špecifické disky kolies. Vzhľad novinky posúďte sami na prvom zábere, my pridávame informácie o očakávanom prírastku v triede kompaktných hothatchov, ktorý sa oficiálne svetu ukáže na marcovom autosalóne v Ženeve 2020.

VW Golf GTI 8 v typickom kabáte

Dizajn adoptuje známe prvky GTI modelov, ktoré poznáme z minulých generácii. Volkswagen v tomto staví na istotu a vylepší vzhľad novými, športovejšími nárazníkmi s väčšími nasávacími otvormi (vpredu), macatejšími kolesami so širšími pneumatikami, ktoré zakrývajú potentnejšie brzdy alebo zadným spojlerom. Nebudú chýbať dve oválne koncovky výfuku. Tradičný GTI podpis nájdeme aj v interiéri. Som veľmi zvedavý, ako sa podariť zapracovať "GTI prvky" do nového poňatia interiéru, keďže oproti predchádzajúcej generácii Golfa vnútri neostal kameň na kameni.


Zdroje blízke automobilke tvrdia, že nový Golf GTI bude naživo oveľa väčším extrovertom ako odchádzajúca generácia. Má pôsobiť agresívnejšie, a to najmä vďaka prednej maske a užším, prižmúreným svetlám s najnovšou technológiou IQ LED Matrix. Prvé fotky čierneho, minoritne maskovaného kusu na veľkého extroverta neodkazujú. Uvidíme, ako bude vyzerať v zaujímavejšej farebnej kombinácii a s plne odhalenými dizajnovými vylepšeniami. Zatiaľ si môžete okrem "uniknutej" fotky z úvodu článku spraviť chuť aj na ilustrácii známeho grafika XTomiDesign, ktorý dokáže budúce modely vizualizovať s veľkou presnosťou.


Podľa najnovších informácii magazínu Autocar a Motor1 bude pod kapotou Golfu motor 2.0 TSI EA888 so základným výkonom 181 kW (245 koní). V silnejšom prevedení má potentný dvojliter poskytnúť 214 kW (290 koní). Motor bude k dispozícii so 6-stupňovou manuálnou prevodovkou a 7-stupňovou dvojspojkovou prevodovkou DSG. Tí, ktorí preferujú naftový turbomotor, budú mať k dispozícii verziu GTD s dvojlitrovým turbodieselom a očakávaným výkonom 147 kW (200 koní). Ponuka prevodoviek má byť rovnaká ako v prípade GTI. Nový VW Golf 8 bude mať pod kapotou okrem štandardných verzií a rýchlych verzií GTI GTD aj plug-in hybridných pohon v modeli GTE s výkonom 245 koní.