Continental couple 05 2020 1140x190
Thumb vw arteon shooting brake autozurnal 1 Thumb vw arteon shooting brake autozurnal 3 Thumb vw arteon shooting brake autozurnal 2

VW Arteon Shooting Brake v sériove podobe!

Pre mnohých jeden z najpríťažlivejších modelov Volkswagenu dneška dostane kombi verziu! A to nie len takú hocijakú, ale rovno v športovejšom prevedení "shooting brake". Po značke Mercedes-Benz a KIA svoj štýlový kombík ukázal na "uniknutých" záberoch aj Volkswagen. Toto je VW Arteon Shooting Brake v sériovej podobe.

Prečítajte si tiež:

Najväčšie SUV Volkswagenu z Číny ukázalo interiér

VW Arteon Shooting brake
S príťažlivejšou verziou Passatu prišiel Volkswagen už v roku 2008. Predstavil vtedy Passat CC s oblejšími a zároveň dynamickejšími tvarmi, ktorý vo vtedajšej uniformnej modelovej ponuke značky pôsobil ako svieži vánok. V ďalšej generácii sa volal už len CC a rozvíjal ideu štýlovejšie založeného auta strednej triedy. No Volkswagen s uvedením Arteonu s karosériou typu fastback šokoval. Predstavil emotívny dizajn a vlajková loď medzi klasickými (nie SUV) modelmi sa od Passatu väčšmi odlíšila. Arteon je väčší, opticky zaujímavejší a majestátny, aj keď stojí na rovnakej modulárnej platforme MQB, no s dlhším rázvorom. 

VW Arteon Shooting Brake je zjavne dokončený

Značka potvrdila príchod praktickejšie založenej karosérie pre Arteon v roku 2018. Teraz tu máme fotky priamo z "miesta činu". Zábery pochádzajú z čínskej továrne, kde bude Arteon Shooting Brake schádzať z výrobných liniek pre tamojší trh. Dizajn logicky nadväzuje na limuzínu, no všimnite si jemne odlišný predný nárazník. Navyše, bočné dvere adoptovali čierne oplastovanie, pripomínajúce verziu Alltrack. Zadná časť je elegantnejšia ako v prípade Passatu Variant, piate dvere sa prudko sa zvažujú, svetlá tvarom pripomínajú Arteon fastback. Zatiaľ nie je jasné, či na konkrétnych záberoch vidíme Arteon Shooting Brake určený len pre čínsky trh, alebo ako "globálny model".

Arteon kombi

Dávnejšia virtuálna ilustrácia Arteonu "kombi" nebola Ďaleko od pravdy.

VW Arteon Shooting Brake postavia na rovnakých základoch ako "klasický" Arteon. Použitá je modulárna platforma MQB a meniť by sa nemal ani rázvor osí kolies s hodnotou 2837 mm. Práve tu je citeľný rozdiel oproti Passatu, ktorý stojí na rovnakých základoch, ale má rázvor osí kolies na úrovni 2786 mm. 

To, kedy Arteon Shooting Brake značka svetu oficiálne predstaví, známe nie je. Najviac optimistickým dátumom premiéry by mohol byť marcový autosalón v Ženeve 2020, pravdepodobnejšie však je, že si ešte počkáme. Ako sa vám športovo-elegantný kombík Volkswagenu páči?