Continental 09 2020 1140x190

Volvo obmedzí maximálnu rýchlosť svojich vozidiel na 180 km/h!

Z dôvodu zvýšenia bezpečnosti a naplnenia svojho cieľa, že od roku 2020 nikto v novom aute značky Volvo už na ceste viac nezomrie, plánuje švédsky výrobca obmedziť maximálnu rýchlosť vo svojich vozidlách na 180 km/h.

„Volvo je lídrom v oblasti bezpečnosti: vždy sme boli a vždy budeme,“uviedol prezident a výkonný riaditeľ spoločnosti Håkan Samuelsson. „Vďaka nášmu prieskumu vieme, kde sú problematické oblasti, pokiaľ ide o skoncovanie s vážnymi a smrteľnými zraneniami v našich vozidlách. A aj keď obmedzenie rýchlosti nie je liek na všetko, stojí to za to, ak tým dokážeme zachrániť čo len jediný život.“

Volvo vo svojej tlačovej správe tvrdí, že až 25% všetkých obetí dopravných nehôd v USA v roku 2017 má na svedomí práve prekročenie maximálnej povolenej rýchlosti. Preto sa automobilka rozhodla rázne zakročiť. 

V podstate ide o logické riešenie, keďže dnes už takmer nikde nemôžete oficiálne využiť vyššiu rýchlosť než 140 až 160 km/h. S výnimkou niektorých úsekov nemeckých diaľnic. Žiaľ, už aj tam sa ale diskutuje o obmedzení rýchlosti na 120 km/h kvôli zníženiu emisií.

Volvo pomenovalo aj ďalšie dve oblasti, ktoré sa podieľajú na smrteľných dopravných nehodách. Popri vysokej rýchlosti je problémom jazda pod vplyvom omamných látok alkoholu a drog. Druhou oblasťou je rozptyľovanie vodiča mobilným telefónom.