Continental 03 2020 jar b 1140x190 testy
Thumb koniec spalovacich motorov 2035 vw Thumb vw koniec spalovacich motorov 2035

Volkswagen už vie, kedy definitívne skončí s predajom áut so spaľovacími motormi

Volkswagen skončí s výrobou a predajom áut so spaľovacími motormi najneskôr do roku 2035. Týka sa to európskych trhov, no neskôr príde na rad aj zvyšok sveta.

To, že koncern VW masívne investuje do vývoja rýdzo elektrických áut už vieme. Taktiež vieme to, že končí s vývojom úplne nových spaľovacích motorov. Súčasná generácia motorov musí s minoritnými úpravami vydržať až do čias, kedy budeme jazdiť čisto v elektrických autách. Aspoň taký je plán Volkswagenu. Súčasným motorom predĺži život masívne nasadenie v spolupráci s určitou formou elektrifikácie, či už pôjde o mild-hybridy alebo nabíjateľné plug-in hybridy. 

Prečítajte si tiež:

Audi definitívne končí s vývojom nových spaľovacích motorov. Toto je dôvod


Ale pozor. Dnešný článok nie je o konci vývoja nových spaľovacích motorov, ale už o celkovom konci predajov áut zn. VW so spaľovacími motormi. Šéf predajov VW Klaus Zellmer v rozhovore pre nemecké noviny Münchner Merkur prezradil rok, ktorým sa éra spaľovacích motorov VW definitívne skončí. „V Európe ukončíme predaj vozidiel so spaľovacími motormi medzi rokmi 2033 - 2035. V USA a Číne o niečo neskôr. V Južnej Amerike a Afrike to zaberie oveľa dlhšiu dobu, najmä kvôli infraštruktúre a politickým podmienkam," prehlásil Zellmer.

Koniec spaľovacích motorov najneskôr do roku 2035 tak znamená, že stopku dostanú aj hybridy (vrátane nabíjateľných plug-in hybridov) a Volkswagen bude mať v ponuke výlučne čisto elektrické modely - elektromobily.

Zdroj: merkur.deAutomotive News Europe