Continental 03 2020 jar b 1140x190 testy
Thumb volkswagen t roc facelift spyshots 9 Thumb volkswagent t roc facelift 2021 1 Thumb volkswagent t roc facelift 2021 2 Thumb volkswagent t roc facelift 2021 3 Thumb volkswagent t roc facelift 2021 5 Thumb volkswagent t roc facelift 2021 6

Volkswagen T-Roc prejde faceliftom. Takto bude vyzerať

Volkswagen chystá facelift crossoveru T-Roc, ktorý okrem decentne zmeneného vzhľadu prinesie mild-hybridné motorizácie, nový infotainment a vylepšené asistenčné systémy.

Faceliftovaný T-Roc sa podarilo nafotiť už aj v bežnej premávke, a to rovno bez maskovacej fólie. Okrem vrcholnej verzie T-Roc R Line (biely kúsok) sa pozeráte aj na "základný" model, stojaci na plechových diskoch s okrasnými krytmi, teda puklicami (strieborný kúsok). T-Roc dostane nový pár predných LED svetiel s integrovaným denným svietením. Odlišný je aj predný nárazník alebo modifikované mriežky chladiča a nárazníka s elipsovým vzorom. Predná časť R-Line sa od štandardu líši športovejším nárazníkom, ktorý pripomína plnotučný T-Roc R.


Modernizovaný T-Roc by mal pod kapotou adoptovať najnovšie motorizácie z koncernovej dielne. To znamená príchod 48V mild-hybridných motorov 1.5 eTSI v kombinácii so 7-st. prevodovkou DSG. Verzie s manuálom elektrifikované nebudú. Najlacnejším základom má byť trojvalec 1.0 TSI, no a nebude chýbať ani tubodiesel 2.0 TDI Evo, pravdepodobne v dvoch výkonových verziách, tak ako doteraz. Vrcholom bežnej ponuky bude motor 2.0 TSI, ktorý si polepší o 7 kW (10 k) na 147 kW (200 k). Pohon všetkých kolies 4Motion bude naďalej v ponuke pre motory 2.0 TDI a 2.0 TSI. 

Po modernizácii môže VW T-Roc dôjsť aj s plug-in hybridným nabíjateľným pohonom, ktorý už poznáme z Golfu GTE. Kombinuje motor 1.4 TSI, elektromotor, 6-st. prevodovku DSG, 13 kWh batériu a pohon výlučne predných kolies.

V interiéri očakávame nasadenie nového dotykového panelu klimatizácie, ktorým Volkswagen masovo nahrádza starý dobrý panel s otočnými ovládačmi. Nad ním pribudne najnovšia generácia infotainmentu, založeného na architektúre MIB3 s 10,25-palcovým displejom, hlasovým ovládaním a bezdrôtovým AppleCarPlay. Asistenčné systémy zastúpi najnovšia verzia poloautonómneho riadenia s adaptívnym tempomatom a ďalšia plejáda elektronickej výbavy, ktorú už poznáme z Golfu. 

Fotky interiéru nemáme, no očakávame decentné osvieženie vzhľadu novými kombináciami materiálov a dekorov. Prijali by sme tiež nasadenie mäkčeného plastu na vrchnej časti palubnej dosky, keďže v súčasnosti má T-Roc výlučne tvrdé plasty. A práve k tomu mierilo mnoho výčitiek.

Oficiálna premiéra faceliftovaného T-Rocu prebehne pravdepodobne ešte v roku 2021, uvedenie na trh a začiatok predaja príde až v roku 2022.

Odporúčame náš test VW T-Roc R a T-Roc Cabrio: