Mb v class nova  trieda v programatic learn 1140x190 sk
Thumb hyundai inster first images 03 Thumb hyundai inster Thumb hyundai inster first images 01 Thumb hyundai inster first images 05 Thumb hyundai inster first images 06 Thumb hyundai inster first images 02 Continental premiumcontact 7 1024x597px sk Thumb hyundai inster first images 07

Veľkou novinkou roka 2024 bude malý Hyundai Inster

Hyundai priznáva, že plne elektrická novinka odkazuje na benzínový model Casper, ktorý predstavil už v roku 2021 a predáva ho na juhokórejskom domácom trhu.

Pôjde o zástupcu najmenšej automobilovej triedy, teda segmentu A. Inster má patriť medzi najdostzupnejśie elektromobily a zaradí sa napr. po bok nedávno predstaveného Citroenu e-C3. Konečne prichádzajú aj plne elektrické, malé autá s ako-tak dostupnou cenovkou a dostatočným dojazdom. Navyše, Inster podľa predbežných údajov značky prejde na jedno nabitie podľa WLTP až 355 km. To je na vyslovene mestský elektromobil viac než dosť.

Elektrický Inster bude vychádzať z dnes už známeho modelu Casper (na fotke hore). Karoséria bude zodpovedať, zmení sa však čiastočne dizajn prednej časti v oblasti svetiel a masky chladiča.

Hyundai má s modelom Inster ambíciu definovať nové štandardy v oblasti dojazdu, technológií a bezpečnostných prvkov v triede najmenších elektrických vozidiel. Prvé oficiálne obrázky odhaľujú robustný, ale kompaktný SUV profil s charakteristickými LED dennými svetlami, pixelovú grafiku smeroviek a zadných svetiel, ktoré definujú dizajn tohto nového subkompaktného elektromobilu.

Svetová premiéra prebehne na Busan International Mobility Show koncom júna 2024.