Continental 05 2020 1140x190
Thumb 01 tge 4x4 na rely ai cha des gazelles edited 1 Thumb 02 tge 4x4 na rely ai cha des gazelles edited 1 Thumb 03 tge 4x4 na rely ai cha des gazelles edited 1 Thumb 04 tge 4x4 na rely ai cha des gazelles edited 1 Thumb 05 tge 4x4 na rely ai cha des gazelles

Van TGE 4x4 úspešný na rely v Maroku

Pri svojom debute na populárnej medzinárodnej Rally Aïcha des Gazelles du Maroc reprezentantky spoločnosti MAN Truck & Bus France obsadili 2. miesto v kategórii Crossover/SUV.

Van TGE 4x4 bol jediné úžitkové vozidlo v štartovom poli uplynulého ročníka Rally Aïcha des Gazelles du Maroc a dokázal, že je majster v každom teréne. Posádka MAN Truck & Bus France, ktorú tvorili Stephanie D'Heilly a Marina Dumeau, pracovníčky firmy, pozoruhodným spôsobom zvládla veľmi náročnú trať v marockej púšti a súťaž dokončila na 2. priečke vo svojej kategórii vozidiel. Samozrejme, že podstatný podiel na výsledku tímu WO-MAN má ich MAN TGE 4x4, ktorý špeciálne na túto rely pripravilo Centrum MAN pre technické úpravy vo francúzskom Bourg en Bresse. Napriek väčšej dĺžke a menšej svetlej výške podvozka jeho výkon (177 k) i agilnosť motora umožnili posádke prekonať nástrahy trate vrátane množstva pieskových dún. 

Aïcha des Gazelles du Maroc je jedinou čisto ženskou off-roadovou rely na svete. Vznikla v roku 1990 a odvtedy sa na tomto unikátnom podujatí v marockej púšti stretáva každoročne okolo 300 žien z viac než 10 krajín. Hneď od začiatkov ju charakterizoval koncept s novým poňatím automobilovej súťaže – návrat ku koreňom dobrodružstva, kde nerozhoduje rýchlosť a GPS, ale precízna klasická navigácia v ťažkom teréne. 

V uplynulom 29. ročníku, ktorý sa konal na konci marca, štartovalo 314 „gaziel“ z 13 krajín (Francúzsko, Švajčiarsko, Belgicko, Spojené kráľovstvo, Taliansko, Nemecko, Španielsko, Austrália, Gruzínsko, Litva, Maroko, Kanada, USA). Trať pozostávala zo 6 etáp (z nich dve maratónske), ktoré spolu s prológom merali takmer 950 kilometrov. Súťažilo sa v štyroch kategóriách (celkove 157 vozidiel) a zaujímavé je, že až 78 % posádok sa rely zúčastnilo prvýkrát. Zloženie jednotlivých tímov bolo mimoriadne pestré: matky s dcérami, sesternice, kolegyne, švagriné... pričom najmladšia účastníčka mala 23 a najstaršia 71 rokov. Zastupovali viac než 220 rôznych profesií, ale na súťaži v Maroku sa všetky stali „gazelami“.