Trnavská fabrika PSA obnoví výrobu 12. mája 2020

Trnavské závody Groupe PSA z od víkendy spúšťajú prípravné práce, potrebné pre oficiálne spustenie výroby v utorok 12. mája 2020. Výroba začne na prevádzke zvarovňa.

Už od nadchádzajúceho víkendu spúšťa prípravné práce, ktoré sú predpokladom postupného rozbehu výroby. Samotná výroba začne v utorok na prevádzke zvarovňa. "Výroba bude zvyšok budúceho týždňa v režime jednej pracovnej zmeny. O ďalšom vývoji budeme informovať vo štvrtok 14. mája," uviedol Švec.

Odporúčame:

Benzina otvorila novú čerpaciu stanicu v Ružomberku

Automobilka nevyrába od 19. marca z troch dôvodov. "Bola to ochrana zamestnancov pred novým koronavírusom, komplikácie s dodávkami dielov a pokles dopytu o priepastných viac ako 90 %, spôsobených opatreniami proti šíreniu ochorenia COVID-19," uviedol Švec. Aj v čase prerušenej výroby spoločnosť prijala ďalšie opatrenia pre zvýšenie štandardu zdravotnej bezpečnosti zamestnancov. Aktuálne vytvára automobilka v Trnave okolo 4 500 pracovných postov.

Linky v Trnave stoja od 19. marca. Krok bol súčasťou celoeurópskych opatrení PSA, ktoré začali 16. marca. Predseda predstavenstva a členovia krízového štábu vtedy rozhodli o zatvorení všetkých produkčných závodov. Spočiatku mali byť fabriky zatvorené do 27. marca 2020.