Continental 09 2020 1140x190
Thumb mercedes benz sclass plugin hybrid autozurnal.com 4 Thumb mercedes benz sclass plugin hybrid autozurnal.com 1 Thumb mercedes benz sclass plugin hybrid autozurnal.com 3 Thumb mercedes benz sclass plugin hybrid autozurnal.com 2 Thumb mercedes benz sclass plugin hybrid autozurnal.com 5 Thumb mercedes benz sclass plugin hybrid autozurnal.com 6 Continental 09 2020 1024x597 Thumb mercedes benz sclass plugin hybrid autozurnal.com 7 Thumb mercedes benz sclass plugin hybrid autozurnal.com 8 Thumb mercedes benz sclass plugin hybrid autozurnal.com 9 Thumb mercedes benz sclass plugin hybrid autozurnal.com 10 Thumb mercedes benz sclass plugin hybrid autozurnal.com 11 Thumb mercedes benz sclass plugin hybrid autozurnal.com 12 Continental 09 2020 1024x597 Thumb mercedes benz sclass plugin hybrid autozurnal.com 13 Thumb mercedes benz sclass plugin hybrid autozurnal.com 14 Thumb mercedes benz sclass plugin hybrid autozurnal.com 15 Thumb mercedes benz sclass plugin hybrid autozurnal.com 17 Thumb mercedes benz sclass plugin hybrid autozurnal.com 16 Thumb mercedes benz sclass plugin hybrid autozurnal.com 18

Trieda S prichádza aj ako plug-in hybrid. Na elektrinu prejde 100 km

Nový Mercedes-Benz Triedy S patrí technologicky medzi najpokrokovejšie automobily planéty. Značka teraz predstavuje plug-in hybridný variant, ktorý dokáže na elektrinu zvládnuť až 100 km jazdy.

V roku 2021 zažije svoju premiéru už štvrtá generácia hybridného pohonu v Triede S. S výkonom elektromotora na úrovni 110 kW/150 k a čisto elektrickým dojazdom približne 100 kilometrov (WLTP) dokáže jazdiť v mnohých situáciách bez použitia spaľovacieho motora. Elektrický dojazd sa tým pádom v porovnaní s predchodcom viac ako zdvojnásobí. Základom hybridného pohonu je efektívny radový turbobenzínový šesťvalcový motor M 256 s výkonom 270 kW/367 k. Maximálny krútiaci moment elektromotora na úrovni 440 Nm je k dispozícii od prvej otáčky motora a stará sa o vysokú mieru agilnosti pri rozjazde a dynamickom spôsobe jazdenia. Plný elektrický výkon je k dispozícii až do rýchlosti 140 km/h a následne je plynulo elektronicky obmedzený. Celkový krútiaci moment je na úrovni 750 Nm a systémový výkon krásnych 375 kW/510 k.

Odporúčame:

Mercedes-Maybach Triedy S 2021 je jedným z najluxusnejších áut planéty

V Triede S sa po prvýkrát použil ako základ hybridného pohonu dobíjateľného zo siete benzínový motor M 256 z modulárnej rodiny FAME (Family of Modular Engines). Šesťvalcový motor – kombinovaný s integrovaným štartovacím generátorom ISG – sa v Triede S používa aj v modeloch S 450 4MATIC a S 500 4MATIC .

Prečítajte si tiež:

Nový Mercedes-Benz Triedy S prichádza na trh. Štartuje na 104 tisíc eur

Akumulátor je z vlastného vývoja Mercedesu-Benz. Celková kapacita akumulátora je 28,6 kWh. Tá vedie k výraznému zvýšeniu dojazdu na úrovni približne 100 kilometrov. Z dôvodu vysokej výkonovej hustoty disponuje vysokonapäťový akumulátor vnútorným chladením. Prevádzkovú teplotu tak možno regulovať prostredníctvom teplotného manažmentu nezávisle od klimatizovania interiéru. Okrem dlhodobej prevádzky v horúcich a studených krajinách sa tým umožňuje aj rýchlonabíjanie jednosmerným prúdom. Dokonca aj prázdny akumulátor možno nabíjať na DC "rýchlonabíjačkach" výkonom 60 kW a úplne nabiť približne za 30 minút. Na nabíjanie prostredníctvom domácej siete so striedavým prúdom je sériovo na palube nabíjačka s výkonom 3,7 kW, na želanie sa dodáva nabíjačka s výkonom 11 kW určená na trojfázové nabíjanie z wallboxu

Vďaka usporiadaniu sa v batožinovom priestore už nenachádza žiaden schodík. K väčšiemu batožinovému priestoru prispieva aj zadná náprava, ktorá je v porovnaní s ostatnými modelmi Triedy S umiestnená o 27 milimetrov nižšie. Mimoriadne plochá 67 l nádrž na benzín pod zadnými sedadlami zabezpečuje vysoký komfort nastaviteľných zadných sedadiel.

Keďže táto Trieda S disponuje elektrickým kúrením, ako aj elektrickým kompresorom na chladivo, ďalšou výhodou technológie dobíjania zo siete je možnosť predklimatizovania vnútorného priestoru vozidla, či už v lete alebo v zime. Elektromotor poskytuje spaľovaciemu motoru pri príslušnej požiadavke na výkon ďalšie zvýšenie výkonu, vďaka čomu sa Trieda S s hybridným pohonom dobíjateľným zo siete vyrovná modelu so špičkovou motorizáciou. 

Trieda S s hybridným pohonom dobíjateľným zo siete bude neskôr k dispozícii v rôznych výkonnostných stupňoch a rázvoroch, s náhonom na zadné kolesá alebo ako 4MATIC, ako vozidlo s ľavostranným a pravostranným riadením.