Bd zimni prezuti 1140x190 sk
Thumb toyota yaris 2020 test autozurnal.com 2 Thumb toyota yaris 2020 test autozurnal.com 1 Thumb toyota yaris 2020 test autozurnal.com 4 Thumb toyota yaris 2020 test autozurnal.com 5 Thumb toyota yaris 2020 test autozurnal.com 3

Toyota Yaris 2020: Zo šedej myšky mestská šťuka

Toyota Yaris je stálicou triedy malých áut. V najnovšej generácii pridala viac optického korenia, atletickejšie proporcie a nechýba samozrejme najnovšia generácia hybridného pohonu. Vďaka silnejšiemu elektromotoru a väčšej batérii vie jazdiť na elektrinu častejšie ako predchodca a tým šetriť palivo. Nový Yaris je ľahší, no zároveň pevnejší. Ako pri každom modeli Toyoty s platformou TNGA, aj toto mestské "žihadlo" má byť šoférsky zaujímavým autom, ktoré dokáže chytiť za srdce aj pri bežnom, každodennom jazdení. Nový Yaris sme dopodrobna preskúmali zvonku aj zvnútra, okrem svalnatého vonkajšieho vzhľadu nás zaujal tiež úplne nový, vzhľadom až revolučný interiér. Toto sú naše prvé dojmy, pozrite si video:


5-dverový Yaris hatchback už pozná slovenské ceny a je v predaji. K dispozícii bude v piatich výbavových stupňoch Active, Comfort, Selection Elegant, Selection Style a Premiere Edition. V ponuke motorizácii nájdete základný atmosférický benzínový trojvalec 1.0 VVT-i s výkonom 53 kW (72 k) a 5-stupňovou manuálnou prevodovkou. Väčší atmosférický trojvalec 1.5 Dynamic Force s výkonom 89 kW (121 k) kúpite so 6-stupňovým manuálom alebo automatickou prevodovkou Multidrive S typu CVT. Zaujímavou voľbou je plne hybridný pohon 1.5 Hybrid s celkovým výkonom 85 kW (116 k) a deličom výkonu e-CVT.   

Viac sa o cenách a výbavách dočítate v tomto článku. Kompletný cenník nájdete tu.