Continental 05 2020 1140x190
Thumb toyota gt86 black limited Thumb image001 Thumb toyota ae86 black trueno limited Thumb toyota gt86 black limited 2 Thumb toyota gt86 black limited 4 Thumb toyota gt86 black limited 7 Continental couple 05 2020 1024x597 Thumb toyota gt86 black limited 5 Thumb toyota gt86 black limited 6 Thumb toyota gt86 black limited 3

Toyota GT86 Black Limited oživuje ducha legendy "Hachiroku"

Písal sa rok 1986. Z rádia vyhrávala skupina Europe a ich hit The Final Countdown a v Ázii opúšťali továreň ďalšie modely Toyoty AE86 Sprinter Trueno GT Apex v limitovanej verzii Black Limited. Na počesť tohto modelu dnes japonský výrobca  predstavuje Toyotu GT86 Black Limited.

Odporúčame: 

Toyota Yaris GR s pretekárskymi koreňmi pozná prvé ceny!

Verzia Black Limited bola posledným variantom modelu AE86 Sprinter Trueno. Výrobu športovej Corolly ukončili v nasledujúcom roku. Duch modelu však prežil. Toyota s pohonom zadných kolies prispela k vzniku celkom novej a veľmi atraktívnej disciplíny motoršportov -  driftingu. Miesto v popkultúre jej zasa zabezpečila japonská manga Initial D. Ideovým dedičom slávneho  Hachiroku (čo v japončine znamená osem-šesť) je Toyota GT86. V špeciálnej verzii Black Limited ešte viac nadväzuje na  legendárny AE86.

Čierna a zlatohnedá

Po originálnom Hachiroku v špeciálnej verzii zdedila nová Toyota GT86 Black Limited predovšetkým farby. Automobil dostal čierny lak Crystal Black Silica, s ktorým kontrastujú ľahké hliníkové disky zlatohnedej farby. Za nimi sú ukryté červené brzdové strmene. Karoséria môže mať na požiadavku aj jemné zlatohnedé pruhy.

V interiéri nájdeme špeciálne logo s nápisom Black Limited vyšité zlatohnedou niťou na prístrojovej doske oproti spolujazdcovi.  Pozornosť priťahujú tiež prvky zhotovené z materiálu Grand Luxe, ktorý pripomína zamat. Sedadlá sú potiahnuté prírodnou kožou a Alcantarou. Predné sedadlá sú dodatočne vybavené vyhrievaním.

Toyota AE86 sa preslávila ako vozidlo s vynikajúcim ovládaním. GT86 pokračuje v tejto tradícii a pri verzii Black Limited inžinieri Toyoty venovali osobitnú pozornosť jej stabilite v zákrutách. Preto dostala tlmiče Sachs a brzdy Brembo s ventilovanými kotúčmi a 4-piestovými strmeňmi vpredu a 2-piestovými vzadu. Športový charakter vozidla navyše zdôrazňujú kryty podvozku, ktoré zlepšujú prúdenie vzduchu pod autom, spojler kufra a hmlové svetlá v štýle pretekárskych automobilov, dobre známe z tohto modelu. 

V symbolickom počte

Originálneho AR86 Sprinter Trueno GT Apex Black Limited vyrobili iba 400 exemplárov. Nová Toyota GT86 Black Limited bude ešte viac limitovaná. Auto vyrobia v symbolickom počte - sotva  86 kusov. Polovica z nich dostane šesťstupňovú manuálnu prevodovku, ostatné budú vybavené automatickou prevodovkou. Cena vozidla bola stanovená na  3 518 600 jenov (asi 29 540 €) za verziu s manuálnou prevodovkou a 3 586 000 jenov (asi 30 100 €) za auto s automatickou prevodovkou. GT86 Black Limited bude k dispozícii výlučne na japonskom trhu.