Bd zimni prezuti 1140x190 sk
Thumb toyota a subaru autozurnal.ta3.com  1 Thumb toyota a subaru autozurnal.ta3.com  2

Toyota a Subaru sa opäť spoja. Tentokrát kvôli elektromobilom

Toyota a Subaru si nedávno našli k sebe cestu pri vývoji na dnešnú dobu puristického športiaku Toyota GT86 / Subaru BRZ. Po novom japonská Toyota priniesla športovú Supru spolu s BMW, no so Subaru plánuje spolupracovať na ďalšom veľkom projekte. Prinesú novú platformu, určenú primárne pre elektromobily.

Nová platforma Toyoty a Subaru bude určená batériovým elektrickým vozidlám (BEV) a veľkostne pokryje nároky kompaktných, stredných a veľkých osobných áut. Plánujú na nej postaviť aj nové BEV SUV C-segmentu. Toyota má skúsenosti s elektrifikovaným pohonom a Subaru zase do partnerstva prinesie know-how vo forme dlhoročnej špecializácie pohonu všetkých kolies. Do budúcna tak môžeme očakávať veľmi podobné až totožné elektrické modely, predávané osobitne pod obidvoma značkami. 

Toyota nedávno predstavila elektrické C-HR, určené pre čínsky trh. Do roku 2021 plánuje aj do Európy doniesť plne elektrické auto, pravdepodobne postavené na báze C-HR. Subaru v elektrifikácii za Toyotou výrazne zaostáva. Jediným elektrifikovaným modelom je plug-in hybridný Crosstrek (americká verzia XV). Know-how elektrifikovanej časti pohonu poskytla tomuto modelu taktiež Toyota.

Zdroj: carscoops, autoblog