Continental 03 2020 jar a 1140x190 mercedes
Thumb volkswagen lamando 2022  autozurnal.com 1 Thumb volkswagen lamando 2022  autozurnal.com 4 Thumb volkswagen lamando 2022  autozurnal.com 3 Thumb volkswagen lamando 2022  autozurnal.com 2 Thumb volkswagen lamando 2022  autozurnal.com 5 Thumb volkswagen lamando 2022  autozurnal.com 6

Toto je nový Volkswagen Lamando 2022 na "uniknutých" záberoch z Číny

Z ďalekej Číny tu máme opäť jeden únik ešte pred oficiálnou premiérou, vďaka záberom tamojšieho ministerstva priemyslu a informačných technológii. Nový Volkswagen Lamando zaujme vysmiatou tvárou, zadnou časťou so svetlami v štýle Peugeotu 508 a zaujímavou "kupé" siluetou. Do Európy však s najväčšou pravdepodobnosťou nepríde.

Volkswagen je globálna značka, ktorá na určitých trhoch ponúka špecificky ladené modely, vyhovujúce tamojším chúťkam zákazníkov. A zatiaľ čo v Európe sú klasické limuzíny a sedany na ústupe, v Číne ich zákazníci obľubujú. Nový VW Lamando 2022 je jedným z áut, šitých na mieru zákazníkom z Číny. Na dĺžku meria 4784 mm a rázvor osí kolies je 2731 mm. Zapadol by tak niekde medzi "európsku" nižšiu strednú a strednú triedu, ako alternatíva Octavie a možno aj Passatu. Dĺžkou karosérie tiež prekonáva čínsku verziu Octavie Pro, teda Octavie s predĺženým rázvorom osí kolies a dizajnovými vylepšeniami. 

Zadné svetlá náramne pripomínajú Peugeot 508.

Volkswagen Lamando má byť na tamojšom trhu štýlovejšou alternatívou modelu Sagitar. Automobilka ho prezentuje ako štvordverové kupé. Má vysmiatu tvár, na Volkswagen nevšedné dizajnové stvárnenie a kukučom možno trochu pripomína najnovšie elektromobily rodiny ID. No Lamando bude spaľovacím modelom. Pod kapotu dostane turbobenzínový motor 1.4 TSI s výkonom 110 kW (150 k) a 7-st. prevodovku DSG, ktorá bude silu prenášať výhradne na predné kolesá. Lamando postavili na známej modulárnej platforme MQB. 

Volkswagen Lamando sa oficiálne predstaví ešte v roku 2021 a na čínskom trhu by sa do konca tohto roka mal začať aj predávať.