Cupra leon blizsie banner 970x250px 03
Thumb nova honda civic 2020 autozurnal.com 1 Thumb content content content nova hodna civic 2022 autozurnal.com 15 Thumb nova honda civic 2020 autozurnal.com 2 Thumb content content 2022 honda civic sedan production version for china Thumb content content 2022 honda civic sedan production version for china  1 Thumb content 2022 civic sedan spied in wild   civicxi.com Thumb content content 2022 honda civic sedan production version for china  2 Thumb content content 2022 honda civic sedan production version for china  3 Thumb content content content nova hodna civic 2022 autozurnal.com 3 Thumb content content content nova hodna civic 2022 autozurnal.com 4 Thumb content content content nova hodna civic 2022 autozurnal.com 6 Thumb content content content nova hodna civic 2022 autozurnal.com 16 Thumb content content content nova hodna civic 2022 autozurnal.com 17  1

Toto je nová Honda Civic na oficiálnom zábere. Premiéra bude o dva týždne

Honda zverejnila vzhľad nového Civicu na oficiálnej fotografii. 11. generácia ikonického modelu bude mať premiéru 28. apríla 2021.

Nový Civic sme už videli ako prototyp, jeho sériová podoba sa príliš nezmenila. Potvrdili to "uniknuté" zábery japonskej novinky, no teraz sa pozeráme konečne na kvalitný záber oficiálneho vzhľadu nového Civicu. Ale pozor, ide o verziu sedan v americkej špecifikácii. Tá európska sa však bude líšiť len v detailoch, no príde aj ako hatchback. Vzhľad a ďalšie detaily európskej špecifikácie sa dozvieme už o necelé dva týždne. Čo-to však už o novinke vieme.

Sériová podoba nového Civicu

Nová Honda Civic bude už jedenástou generáciou auta, ktoré prišlo v roku 1972. Za ten čas vystriedala niekoľko štýlov a niektoré generácie pôsobili oproti predchodcom revolučne. Najmä dizajnovým stvárnením. 11. generácia Civicu vyhladí základné rysy 10. generácie a prinesie uhladenejšiu, konzervatívnejšiu tvár. 

Prorotyp Hondy Civic 11. generácie. Sériová podoba sa od neho líši len v detailoch

Vzhľad nového Civicu sa inšpiroval sčasti inšpiroval u predchodcu, no zároveň mi pripomína "americký" Accord. Línie sú jednoduché, no zároveň odkazujú na športové korene, ktoré v sebe Honda ako značka má. Novinka pôsobí nižším a atletickejším dojmom ako súčasná 10. generácia, no rozmery majú byť veľmi podobné. Chýbať nebude ani vrcholná verzia s tradičným označením Type-R, ktorá ešte stále dostane manuálnu prevodovku.

V Európe len ako hybrid

O technike nového Civicu zatiaľ veľa nevieme. Podľa najnovších informácií má stať na modifikovanej platforme terajšieho Civicu. Vzhľadom na schopnosti podvozku 10. generácie (považujem ho za najlepšie jazdiaci kompakt na trhu) to vôbec nie je na škodu. Dôležitou správou je zmena miesta výroby. Z britského Swindonu sa presťahuje do americkej Indiany. Fabriku vo Swindone totiž Honda chystá zatvoriť. Honda chce na trhoch EÚ kompletne elektrifikovať portfólio modelov. Nový Civic však bude jediným zástupcom, ktorý dostane rýdzo spaľovací motor. Ale pozor, iba vo vrcholnej verzii Type-R. "Štandardné" verzie majú byť výlučne benzínovými hybridmi. V ostatných častiach sveta, kde nevládne taká emisná hystéria, by mal byť nový Civic k dispozícii aj s klasickými benzínovými spaľovacími motormi. 

Prečítajte si tiež:

TEST Honda Civic 1.0 VTEC Turbo Sport Line: Ešte viac originality!

Vzhľad interiéru zatiaľ nepoznáme, no veľmi dobre nám napovie podarená oficiálna skica kabíny nového Civicu 11. generácie. Aj tu sa prejavilo zjednodušenie a minimalistickejšie poňatie, inšpirované Hondou E. Všimnite si voľne stojaceho displeja nového infotainmentu, ktorý však stále nasadí aj hardvérové ovládače. Skica naznačuje aj samostatný panel ovládanie klimatizácie s troma otočnými ovládačmi. Honda tiež plánuje nasadiť najnovšie asistenčné a bezpečnostné systémy, vyššiu aktívnu a pasívnu bezpečnosť.