Honda 06 2020 1140x190 jazz
Thumb mercedes benz trieda e 2020 facelift modernizacia autozurnal 12 Thumb mercedes benz facelift prototype 1 Thumb mercedes benz facelift prototype 2 Thumb mercedes benz facelift prototype 3 Thumb mercedes benz trieda e 2020 facelift modernizacia autozurnal 2 Thumb mercedes benz trieda e 2020 facelift modernizacia autozurnal 1 Vw 06 2020 1024x597 t cross Thumb mercedes benz trieda e 2020 facelift modernizacia autozurnal 3 Thumb mercedes benz trieda e 2020 facelift modernizacia autozurnal 4 Thumb mercedes benz trieda e 2020 facelift modernizacia autozurnal 5 Thumb mercedes benz trieda e 2020 facelift modernizacia autozurnal 6 Thumb mercedes benz trieda e 2020 facelift modernizacia autozurnal 7 Thumb mercedes benz trieda e 2020 facelift modernizacia autozurnal 8 Vw 06 2020 1024x597 t cross Thumb mercedes benz trieda e 2020 facelift modernizacia autozurnal 9 Thumb mercedes benz trieda e 2020 facelift modernizacia autozurnal 10 Thumb mercedes benz trieda e 2020 facelift modernizacia autozurnal 11 Thumb mercedes benz trieda e 2020 facelift modernizacia autozurnal 16 Thumb mercedes benz trieda e 2020 facelift modernizacia autozurnal 17 Thumb mercedes benz trieda e 2020 facelift modernizacia autozurnal 18 Thumb mercedes benz trieda e 2020 facelift modernizacia autozurnal 19 Vw 06 2020 1024x597 t cross Thumb mercedes benz trieda e 2020 facelift modernizacia autozurnal 21 Thumb mercedes benz trieda e 2020 facelift modernizacia autozurnal 20

TOP fakty o facelifte Mercedes-Benz Triedy E

Stálica vyššej strednej triedy v prémiovom segmente je najpredávanejším typom stuttgartskej značky. Mercedes-Benz vyslal na cesty viac ako 14 miliónov kusov Triedy E. Mnohí ju považujú za akési "srdce" nemeckej značky. Súčasná generácia prišla pred štyrmi rokmi, tohto roku ju čaká výrazná modernizácia.

Prečítajte si tiež: 
Nový Mercedes-Benz Triedy S 2020 môže vyzerať takto

A to nie len taká hocijaká. Mercedes tvrdí, že pod kabátom sa udialo oveľa viac, ako modernizácia. Tvrdia o ňom, že ide o jeden z najkomplexnejších faceliftov v histórii značky. Modernizovaná Trieda E sa ukáže na výstavnej premiére na marcovom autosalóne v Ženeve 2020. Sedan a kombi prídu do predaja v lete 2020. Dlhá verzia sedanu (v Číne) či kupé a kabriolet budú nasledovať krátko potom.

Odporúčame:

TEST Mercedes-AMG GLE 53 4MATIC+: Univerzálne SuperSUV

Mercedes-Benz Trieda E 2020

Dizajn sa zmení evolučne, čakať môžeme odlišné tvarované nárazníky, masku chladiča, svetlá a ich grafiku. Svieži vietor prinesú nové disky kolies alebo rozšírená paleta lakov karosérie. Podstatným rozdielom nemá byť vzhľad, ale práve technológie a technika pod kapotou. A tu sa modernizovalo ostošesť. Posúďte sami.

Pod kapotou pribudne úplne nový 2,0 l prepĺňaný benzínový štvorvalec M254 s výkonom 268 koní. Ten navrhli tak, aby s predstihom spĺňal emisnú normu EURO 7. Pomáhať mu bude 48 V mild-hybridná technológia so systémom EQ Boost. 3,0 l turbobenzínový radový šesťvalec M256 s výkonom 266 kW (362 k) a krútiacim momentom 500 Nm taktiež dostane pomoc tejto mild-hybridnej technológie. Naftový plug-iny hybrid E 300de dostane väčšíu kapacitu batérie ako súčasných 13,5 kWh. Z toho má ťažiť dojazd čiste na elektrinu. Mercedes-Benz sa zameral aj na aerodynamiku. Základná svetlá výška bude o 15 mm nižšia, zároveň sa to nemá prejaviť na komfortne odpruženia, ktorý ma byť naďalej špičkový. Zmení sa aj nastavenie podvozka.

Fakty o modernizovom Mercedes-Benz Triedy E:

Nová generácia asistenčných a bezpečnostných systémov

 • Aktívny asistent udržiavania odstupu DISTRONIC s prispôsobením rýchlosti podľa trasy: pomocou informácií z LiveTraffic dokáže Trieda E rozpoznávať dopravné zápchy alebo zhustenú premávku a reagovať ešte skôr, ako zaznamená toto dopravné obmedzenie samotný vodič. Ak je takto rozpoznaná dopravná zápcha (a ak vodič aktívne nezvolí iné správanie), DISTRONIC preventívne zníži rýchlosť na cca 100 km/h.
 • Aktívny asistent jazdy v zápche: dokáže v dopravnej zápche v prípade, že na ceste je viditeľné vodorovné značenie jazdných pruhov vodiča do značnej miery a s vysokou spoľahlivosťou podporovať v udržiavaní v jazdnom pruhu a udržiavaní odstupu, a to až do rýchlosti približne 60 km/h.
 • Aktívny asistent riadenia: dokáže pomôcť vodičovi na cestách s viacerými jazdnými pruhmi, a to aj pri vytváraní záchrannej uličky.
 • Aktívny asistent brzdenia s funkciou odbočovania: ak pri odbočovaní cez vozovku hrozí zrážka s protiidúcimi vozidlami, Trieda E dokáže zabrzdiť pri rýchlostiach typických pre odbočovanie.
 • Aktívny asistent sledovania mŕtveho uhla s výstrahou pri vystupovaní. Táto funkcia dokáže znížiť riziko zrážky s účastníkmi cestnej premávky, ako sú napríklad cyklisti jazdiaci popri vozidle. Aktívny asistent sledovania mŕtveho uhla sleduje mŕtvy uhol aj počas státia vozidla a dokáže upozorniť vodiča pri otváraní dverí, ak rozpozná približujúce sa vozidlá, motorky alebo bicykle.
 • Parkovací balík v kombinácii s 360-stupňovou kamerou: s novou funkciou Bočný pohľad získava parkovací balík novú funkciu, vďaka ktorej vidno celý bok vozidla. Rozšírený pohľad zboku uľahčuje manévrovanie v blízkosti paralelných prekážok, ako napríklad pri obrubníkoch alebo vedľa garážovej steny.

Viac komfortu v interiéri

 • Nová generácia volantu s dotykovým ovládaním (ovládanie potiahnutím prsta po dotykovej ploche)
 • Veľké obrazovky v sériovej výbave (2 x 10,25 palca, v opcii 2 x 12,3 palca) 
 • MBUX o.i. s ovládaním hlasom „Hey Mercedes“ (Ahoj, Mercedes) a rozšírenou realitou (ďalšie informácie, ako napr. orientačné čísla, sa virtuálne zobrazia v obraze prostredia pred vozidlom na multimediálnom displeji, zobrazí sa aj svetlo na semafore)
 • Interiérový asistent (umožňuje intuitívnu obsluhu rozličných komfortných funkcií a funkcií MBUX rozpoznávaním pohybov)
 • Riadenie komfortu ENERGIZING s funkciou KOUČ ENERGIZING (individuálne fitness odporúčania založené na inteligentnom algoritme, integrácia prostredníctvom nositeľnej elektroniky)
 • Kinematika sedadla ENERGIZING a program Krátky spánok (v kombinácii so 48-voltovým systémom, resp. pri hybridných vozidlách dobíjateľných zo siete)
 • Nová funkcia Indikátor kvality vzduchu (pre metropoly)
 • Mercedes-Benz Urban Guard (všestranné monitorovanie zaparkovaného vozidla s nasledujúcimi funkciami):
 • Varovanie pri poškodeniach spôsobenými kolíziou, Varovanie pred odtiahnutím vozidla, Varovanie pred krádežou, Funkcia sledovania, Možnosť deaktivácie kľúča od vozidla majiteľom vozidla prostredníctvom chytrého telefónu v prípade straty alebo krádeže kľúča