Ceed sw 09 2021 1140x190
Thumb dacia jogger 4 Thumb dacia jogger cennik Thumb dacia jogger Thumb dacia jogger 2 Thumb dacia jogger 3 Thumb dacia jogger 5 Proceed 09 2021 1024x597 Thumb dacia jogger 6 Thumb dacia jogger 7

Takto vyzerá najlacnejšia Dacia Jogger. Síce bez klimatizácie, ale s motorom na LPG!

Dacia Jogger má potenciál stať sa bestsellerom rumunskej značky. Ponúka fantastický pomer ceny/hodnoty a skutočne praktický a priestranný interiér. Na prvých záberoch a osobne na autosalóne v Mníchove nám zástupcovia značky ukázali to najlepšie z ponuky, najdrahšiu verziu Extreme. Ako však vyzerá a čo ponúka opak z ponuky, najlacnejšia Dacia Jogger vo výbave Essential a za cenu 13 550 eur? 

Popravde, za sumu 13 550 eur prináša Jogger veľmi veľa muziky. "Základným" motorom v prípade Joggeru je turbobenzínový trojvalec 1.0 TCe 74 kW (100 k). Na ňom by nič zvláštne nebolo, no Dacia ho rovno ponúka v dvojpalivovej verzii s fabrickou prerábkou na LPG! Tento motor v ponuke ako čisto benzínový nie je. Nadstavbou je výkonnejšie srdce 1.0 TCe s výkonom 81 kW (110 k), ktoré sa však oproti slabšiemu srdcu líši nasadením priameho vstreku paliva a ďalšími technickými zmenami. Aj keď ide o výkonnejší a živší motor, absencia možnosti spaľovať LPG a o 500 eur vyššia cena z neho v našich očiach robia "outsidera". Nevidíme dôvod priplácať si za 7 kW (10 k) výkonu navyše a stratiť výhodu v podobe jednoduchej mechaniky slabšieho 1.0 TCe a LPG "prerábku". Ak teda chcete Jogger, odporúčame vám lacnejší motor 1.0 TCe LPG 74 kW (100 k). Oba motory sú v ponuke výlučne so 6-st. manuálnou prevodovkou.

Kompletný cenník nájdete tu: Dacia Jogger CENNÍK 

A čo viac za cenu 13 550 eur dostanete? Výbava Essential nie je obzvlášť bohatá, no niektorými prvkami rozhodne zaujme. Ani za "základ" sa už opticky nemusíte hanbiť, najlacnejší Jogger už má lakované nárazníky a nechýba mu ani robustné oplastovanie vrátane "podnárazníkov" vpredu aj vzadu, ktoré majú imitovať kovové lyžiny. Tie isté nárazníky má aj vrcholná verzia Extreme. Disky kolies sú však 16-palcové oceľové a spätné zrkadlá nelakované. Vzhľad aj funkčnosť vylepšujú LED predné svetlá (stretávací režim LED, diaľkový režim klasická halogénová žiarovka) s "Y" dizajnovým podpisom. Na streche nájdete strešné lyžiny, za ktoré si netreba priplácať. V ponuke bezpríplatkových lakov karosérie je k dispozícii len jeden, a to biely s názvom "Glacier".

Okrem toho je súčasťou výbavy Essential 6 airbagov, centrálny zamykanie s diaľkovým ovládaním, elektrické predné okná, výškovo nastaviteľný volant, ABS, ESP, asistent rozjazdu do kopca, autorádio a možnosť prepojenia smartfónu cez rozhranie Media Control. Chýba však klimatizácia, ktorá je dostupná za príplatok 500 eur. Za tempomat a parkovacie senzory vzadu doplatíte spolu v pakete 350 eur. Ak sa však rozhodne ísť cestou príplatkov, určite odporúčame zvoliť rovno druhý stupeň výbavy Comfort za 15 350 eur, ktorý už má všetky tri menované prvky a navyše pridáva mnoho, mnoho ďalšieho...

V základnej výbave nečakajte látkove obloženie palubnej dosky alebo dekoračné lišty. Kabínu obkolesuje spleť tvrdého čierneho plastu. Z hľadiska funkčnosti však chýba len klimatizácia, ktorú získate za príplatok 500 eur.

Naše video z predstavenia Dacie Jogger:

Pokračujte na ďalšej stránke článku.