Continental 03 2020 jar b 1140x190 testy
Thumb civic type r 2022 Thumb content honda civic type r 2022 autozurnal.com 2 Thumb content honda civic type r 2022 autozurnal.com 1 Thumb honda civic type r 2023 Thumb civic type r 2022

Takto má vyzerať nová Honda Civic Type R 2022. Bude konzervatívnejšia, no rýchlejšia

Honda nedávno zverejnila prvé oficiálne snímky nového Civic Type R. Známy grafik webu Kolesa.ru z nej zhodil rúško tajomstva maskovacej fólie. Na základe proporcií z oficiálnych záberov vykreslil možnú (a vierohodnú) podobu novej generácie top hothatchu s pohonom predných kolies.

Vzhľadovo menej "šialená" karoséria Civicu 11. generácie dostala v porovnaní so štandardným Civicom aerodynamické a vzhľadové vylepšenia. Detaily síce zakrýva rúško maskovacej fólie, no základné tvary odhaľujú dve nové fotografie veľmi jasne a zreteľne. Chýbať nebude ani trojica koncoviek výfuku, tentokrát s najväčším stredným "kanónom".

Do odhalenia sa už tradične pustil aj grafik webu Kolesa.ru a na základe oficiálnych fotiek vykreslil podobu nového Type R bez masky. Nová generácia je zjavne usadlejšia, konzervatívnejšia a nepôsobí tak agresívne ako odchádzajúci Type-R. Nebude mu však chýbať štíhle krídlo, bodykit so zadným difúzorom a typické disky kolies. Čo však novinka stratí na vzhľadovej dynamike a agresivite, to dobehne schopnosťami. Má ísť (logicky) o najrýchlejší Civic Type R, ktorý si uchmatne späť rekord na Nürburgringu.

Prečítajte si tiež:

Honda Integra 2022 je nový Civic so športovejším vzhľadom. Má to však háčik

Prototyp Civicu Type R so sériovým vzhľadom (ukrytý pod maskovacou fóliou) obúva pneumatiky Michelin Pilot Sport 4 (foto dole).

Čo však ešte nepoznáme, je použitá technika pod kapotou. Spočiatku sa hovorilo o hybridnej technike, pohone všetkých kolies a stáde štyroch stoviek plnokrvníkov. S blížiacou sa budúcoročnou premiérou sú očakávania a "uniknuté" informácie realistickejšie a držia sa viac pri zemi. Honda podľa všetkého nasadí evolučne vylepšený turbobenzínový dvojliter 2.0 Turbo VTEC zo súčasného Civicu Type R. Jeho výkon sa má pohybovať okolo hodnoty 243 kW (330 k). Nový Civic Type R bude mať jedno veľké eso v rukáve. V Európe pôjde o poslednú Hondu so 6-st. manuálnou prevodovkou a rýdzo spaľovacím motorom.

Odporúčame:

Honda predstavuje nový Civic hatchback 2022. V Európe si naň ešte počkáme

Ikona medzi hothatchmi práve podstupuje testovanie a ladenie na legendárnom nemeckom okruhu Nürburgring. Oficiálna premiéra prebehne v roku 2022. Nie je žiadnym tajomstvom, že nová Honda Type R si bude chcieť uchmatnúť naspäť rekord na Nürburgring v triede áut s pohonom prednej nápravy. Ten si držala určitú dobu aj súčasná generácia, nakoniec jej ho ukradol odľahčený a väčšmi okruhovo ladený Renault Megane R.S. Trophy - R. A keďže nový Megane R.S. už so žiadnym spaľovacím motorom nepríde, Honda si môže novou generáciou opäť pripísať pomenovanie kráľovnej Nürburgringu medzi autami s pohonom všetkých kolies.

Zdroj: kolesa.ru