Cupra leon blizsie banner 970x250px 03
Thumb honda crv 2023 Thumb honda crv 2023 1 Thumb content content honda cr v 2022 autozurnal.com 1 Thumb content content honda cr v 2022 autozurnal.com 2 Thumb content content honda cr v 2022 autozurnal.com 3 Thumb honda cr v patent

Takto by mala vyzerať nová Honda CR-V s uhladenejším dizajnom

Možnú podobu novej Hondy CR-V vykreslil už tradične grafik webu kolesa.ru, ktorý pre neoficiálne vizualizácie využil proporcie karosérie a vzhľadové detaily zachytených maskovaných prototypov a uniknutý patentový snímok. 

Podľa prvých záberov a najnovšieho dizajnového jazyka Hondy by aj CR-V malo prísť s celkovo uhladenejším a konzervatívnejším vzhľadom. Podobné dizajnové zmeny nachádzame aj pri novej Honde HR-V a Civicu. Najmä druhý menovaný sa v najnovšej generácii zbaví kontroverzných dizajnových prvkov, ktoré rozdeľovali ľudí na dva tábory. 

Nové CR-V sa podľa uniknutom patentovo snímku vzhľadom inšpiruje u menšieho modelu HR-V, a to najmä prednou časťou s úzkymi svetlami a podobným riešením masky chladiča. Obe Hondy charakterizuje tiež plochá a dlhá kapota. Samozrejme, CR-V bude pôsobiť majestátnejšie a so špecifickým riešením zadnej časti. Dôraz na praktické zameranie vidieť aj z nízkej nakladacej hrany batožinového priestoru. Počítame tiež s "L" zadnými svetlami, ktoré kombinujú horizontálne a vertikálne línie.

Čo o novej Honde CR-V vieme?

Dátum príchodu na európske trhy je ešte vo hviezdach. No nové CR-V sa nám predstaví najskôr vo verziách pre odlišné časti sveta a je možné, že oficiálna premiéra už klope na dvere. Nová Honda CR-V 2023 bude opäť o čosi väčšia a priestrannejšia. Mohutnejšia karoséria však bude stáť na relatívne kompaktných základoch. Všimnite si masívne previsy (na maskovaných prototypoch) robustnej karosérie s kratším rázvorom osí kolies. Platformu si nové CR-V požičia z 11. generácie Civicu.

Väčšie vonkajšie rozmery CR-V sa priaznivo podpíšu pod ešte štedrejší vnútorný priestor, polepšiť si majú aj pasažieri sediaci v treťom rade sedadiel (v 7-miestnom prevedení kabíny). Zväčšený zadný previs môže zabezpečiť väčší objem kufra ako terajších 497 litrov.

Zaujímavým prvkom je plochá a dlhá kapota, pod ktorou bude tĺcť výlučne hybridné benzínové srdce, minimálne na európskom trhu. Očakávaný je modernizovaný súčasný hybridný pohon so základom v atmosférickom benzínovom dvojlitri, skombinovaným so silným elektromotorom, ktorý v majorite situácii poháňa predné kolesá sám. Spaľovací motor funguje vo forme generátora, no pri vyšších rýchlostiach a nízkych nárokoch na výkon vie priamo poháňať kolesá cez jeden stály prevod. Ak však výrazne zošliapnete pedál plynu, opraty preberá silný elektromotor, spaľovák vyskočí do otáčok a skrz generátor vyrába elektrinu.

Prečítajte si tiež:

TEST Honda CR-V Sport Line 2.0 i-MMD: Stačí tak málo

Práve s riadením otáčok by mala súvisieť modernizácia hybridu po vzore menšieho systému 1.5 e:HEV z Jazzu. Inteligentným riadením otáčok pohon simuluje radenie a pôsobí akusticky príjemnejšie a prirodzenejšie, keďže skokovou zmenou otáčok simuluje radenie klasickej viacstupňovej prevodovky. Väčší hybridný pohon 2.0 e:HEV v CR-V zatiaľ pošle motor do otáčok a nastupuje známy vysávačový efekt. Prevodovka však v hybridných pohonoch Hondy chýba, elektromotor aj spaľovací motor sa do hry zapájajú cez stály prevod. 

V interiéri by mala nová Honda CR-V prevziať architektúru palubnej dosky, ktorú načrtla nová Honda HR-V a nový Civic. Minimalisticky poňatý dizajn, no kvalitné materiály a spracovanie povýšia kabínu na vyššiu úroveň. Určite sa dočkáme nového infotainment systému s 9-palcovým dotykovým displejom, ktorý Honda predstavila v novom Jazze a dostalo ho aj HR-V. Má rýchle reakcie, široké možnosti nastavenia a funkcie a taktiež vysokú mieru konektivity. Pod displejom,  v stredovej konzole bude samostatný panel klimatizácie s troma otočnými ovládačmi.

Zdroj: www.kolesa.ru