Suzuki 05 2020 1140x190
Thumb 3s Thumb 1s Thumb 2s

Suzuki ukázalo ešte menšiu Vitaru. Volá sa Brezza

Malý crossover vznikol v Indii a využíva techniku Swiftu. Na dĺžku meria necelé štyri metre.

Automobilka Suzuki zverejnila prvé obrázky nového malého crossoveru Vitara Brezza. Hoci základné tvary karosérie evokujú Vitaru predávanú aj u nás, v skutočnosti je novinka menšia, jednoduchšia a určená pre rozvojové trhy.

Vitara Brezza meria na dĺžku necelé štyri metre (klasická Vitara 4175 mm) a stojí na podvozku odvodeného od Suzuki Swift. Kompletný vývoj auta prebehol v Indii, kde Suzuki žne úspechy zásluhou dcérskej spoločnosti Maruti Suzuki India Limited. Od prvého nákresu po stavbu reálneho sériového auta údajne prebehlo 3,5 roka.

Novinka má pohon predných kolies a pod kapotou turbodiesel 1,3 DDiS, pochádzajúci od Fiatu. Vybrané exportné trhy sa dočkajú aj benzínovej verzie s atmosférickou jedna-päťkou.

Suzuki plánuje novinku predávať v Indii, Indonézii, ďalej v Južnej Amerike, na Blízkom východe a v Afrike. Európania sa jej pravdepodobne nedočkajú.

Vitara Brezza má na rozvojových trhoch plniť úlohu imidžového malého crossoveru, preto vo vyšších výbavách nebudú chýbať projektorové predné svetlomety, LED denné svietenie, multimdiálny systém s dotykovým displejom alebo dvojfarebný lak karosérie.

Podrobnosti vrátane obrázkov interiéru sa dočkáme začiatkom februára, kedy Vitara Brezza absolvuje oficiálnu premiéru na Auto Expo v Naí Dillí. Indické médiá odhadujú základnú cenu jednoducho vybavenej verzie s jediným airbagom v prepočte na 6700 eur.