Continental couple 05 2020 1140x190
Thumb suzuki sx4 s cross 001 Thumb suzuki sx4 s cross 002

Suzuki SX4 S-Cross čakajú veľké zmeny

Kompaktný crossover dostane sebavedomejšie krivky a prepĺňané benzínové motory.

Fotografie vytvorené na dílerskej prezetácii vo Francúzsku odhaľujú modernizované Suzuki SX4 S-Cross. Hoci samotná japonská automobilka avizuje skôr kozmetický facelift, zmeny sú v skutočnosti rozsiahle.

Najmä vpredu, kde dizajnéri upravili všetko, vrátane nárazníka, masky chladiča, kapoty alebo svetlometov. Dá sa očakávať, že SX-štvorka dostane po vzore menšej Vitary diódové predné svetlá.

Imformácie z prezentácie hovoria, že S-Cross má po modernizácii pôsobiť agresívnejším a sebavedomejším dojmom. Cieľom Suzuki je, výraznejšie podkúriť konkurenčným športovo-úžitkovým vozidlám. K mohutnejšiemu zjavu prispeje aj vyššia svetlá výška v porovnaní so súčasným modelom.

Pod kapotou sa objavia nové prepĺňané benzínové motory radu Boosterjet. Základný litrový trojvalec si vystačí s päťstupňovou manuálnou prevodovkou, štvorvalec s objemom 1,4 litra dostane šesťstupňový manuál. Všetky motory, vrátane 1,6-litrového turbodiesela, si údajne bude môžné objednať aj so šesťstupňovou automatickou prevodovkou.

Premiéra na marcovom autosalóne v Ženeve zatiaľ nebola potvrdená. Vieme však, že predaj vynoveného Suzuki SX4 S-Cross na najvýznamnejších európskych trhoch začne v júni.