Kia 1140x190
Thumb content content suzuki s cross hybrid allgrip 67 Thumb content content suzuki s cross hybrid allgrip 1 Thumb content content suzuki s cross hybrid allgrip 28 Thumb content content suzuki s cross hybrid allgrip 68 Thumb content suzuki scross 2022 test autozurnal.com 19 Thumb content suzuki scross 2022 test autozurnal.com 20

Suzuki S-Cross získalo titul AUTO EUROPA

Suzuki S-CROSS sa najnovšie umiestnil na prvom mieste spomedzi siedmych finalistov ankety AUTO EUROPA v Taliansku. Anketu prostredníctvom internetu organizuje pre bežných motoristov Zväz talianskych automobilových novinárov (UIGA). Do aktuálnej ankety sa zapojilo 7 185 účastníkov.

S-CROSS si vybojoval v ankete ocenenie AUTO EUROPA za prvé miesto ako najviac volené auto, ktoré získalo vyše 40% všetkých preferencií s najvyšším skóre 35415 bodov udelených respondentmi podľa hodnotiacich kritérií. Anketovaní oceňovali pri víťaznom modeli najmä dizajn, pokročilé technológie, hybridný aj 4x4 pohon, bezpečnostné prvky či prijateľnú cenu.

Suzuki S-Cross najnovšej generácie sa vyrába v neďalekom maďarskom Ostrihome. Novinka oproti predchodcovi ponúka pri rozsiahlej výbave lepší komfort a pri viacerých asistenčných systémoch či kvalitnejšom vyhotovení aj vyššiu bezpečnosť. Náš test si môžete pozrieť vo videu:


Suzuki S-Cross poháňa moderný štvorvalec 1,4 l BoosterJet, s priamym vstrekovaním paliva a elektricky ovládaným variabilným časovaním ventilov, napojený na šesťstupňovú samočinnú alebo manuálnu prevodovku. Súčasťou pohonného systému je elektromotor, ktorý funguje tiež ako štartér a generátor na rekuperáciu elektrickej energie. Mild hybridný systém využíva 48 V, zabezpečuje hladší priebeh krútiaceho momentu, poskytuje možnosť rekuperácie a prispieva k úspornosti celého SUV. V cenníku figuruje aj 1.5 l full hybrid, ktorý je k dispozícii taktiež s pohonom všetkých kolies a automatizovanou 6-st. prevodovkou.