Cupra leon blizsie banner 970x250px 03
Thumb subaru legacy 006 Thumb subaru legacy 009 Thumb subaru legacy 007 Thumb subaru legacy 010 Thumb subaru legacy 011 Thumb subaru legacy 012 Thumb subaru legacy 014 Thumb subaru legacy 015 Thumb subaru legacy 008 Thumb subaru legacy 013 Thumb subaru legacy 016

Subaru pripravuje nové Legacy, bude jazdiť aj na dva valce

Jeden z najdôležitejších modelov v histórii značky sa pripravuje na generačnú výmenu.

Subaru Legacy na budúci rok oslávi tridsiatku. To je dobrý dôvod nielen na oslavu, ale aj na premiéru novej - v poradí už siedmej - generácie. Je zatiaľ otázne, či sa objaví aj v Európe. Snáď príde minimálne v podobe terénneho kombi Outback. 

Subaru svoju novinku aktuálne usilovne testuje. Naše špionážne fotografie pochádzajú až z Detroitu. Neľakajte sa, auto, ktoré na nich vidíte, je takzvaná mula. To znamená, že časti novej techniky sa skúšajú v karosérii aktuálneho modelu. Dizajn Subaru Legacy s poradovým číslom sedem má byť podstatne inovatívnejší a zaujímavejší ako dnes. 

Podľa informácií od špionážnych fotografov, Legacy medzigeneračne narastie a zároveň bude zhruba o 30 percent úspornejšie. Atmosférický šesťvalec s objemom 3,6 litra putuje do dôchodku. Novým vrcholom bude vylepšený prepĺňaný štvorvalec s objemom 2,0 litra. Úloha základnej motorizácie patrí 2,5-litrovému atmosférickému štvorvalcu.

Motory prechádzajú významnou modernizáciou. Niektoré verzie sa dokonca dočkajú funkcie vypínania dvoch valcov. Vzhľadom na to, že Subaru používa výhradne ploché motory typu boxer to znie zaujímavo. Jedinou voľbou v rámci prevodoviek má byť bezstupňový Lineartronic, na ktorý sú naviazané niektoré asistenčné systémy (napríklad adaptívny tempomat). Pohon všetkých štyroch kolies využije osvedčenú lamelovú spojku. O prípadnej hybridnej verzii sa zatiaľ nehovorí.

Nové Legacy vzniká na "Subaru Global Platform", teda na novej platforme, akú využíva nová Impreza a crossover XV. Jej hlavným benefitom je mimoriadna tuhosť, čo prispieva k bezpečiu, lepším jazdným vlastnostiam i vyššiemu komfortu.  

Predpokladá sa, že nové Subaru Legacy uvidíme v plnej kráse koncom budúceho roka.