Cupra leon blizsie banner 970x250px 03
Thumb s pecia lna edi cia modelu volvo fh 1 Thumb s pecia lna edi cia modelu volvo fh 3 Thumb s pecia lna edi cia modelu volvo fh 4 Thumb s pecia lna edi cia modelu volvo fh 2

Špeciálna edícia modelu Volvo FH

Volvo FH oslavuje 25. narodeniny: uviedli ho na trh v roku 1993 a vtedy to bolo najmodernejšie nákladné vozidlo. Pri príležitosti jubilea spoločnosť Volvo Trucks pripravilo špeciálnu edíciu – na počesť ikone. 

Doposiaľ sa predalo viac ako milión truckov radu FH a je to jeden z najúspešnejších modelov vo svojej triede. „Prvá generácia modelu Volvo FH znamenala veľmi veľa pre spoločnosť Volvo Trucks, ale aj pre celý dopravný priemysel. Bol to míľnik, ktorý zmenil pohľad na moderné nákladné vozidlo. Práca na dizajne výročnej edície bola pre mňa skutočnou cťou,“ hovorí Nigel Atterbury, grafický dizajnér spoločnosti Volvo Trucks.

Špeciálna edícia ponúka modely Volvo FH aj Volvo FH16, ktoré sa vyznačujú originálnou grafikou na kabíne, prvotriednym pohodlím pre vodiča a špičkovými asistenčnými systémami. Exteriér charakterizujú retrospektívne prvky. Strieborný, šedý a oranžový dekór zdôrazňuje pôvod vozidla, štylizované číslo 25 vytvorené farebnými pruhmi pripomína výročie. Pruhy kombinujú 3D efekty a tiene – také boli trendy v dizajne na začiatku 90. rokov. Vozidlá sú na výber v dvoch farbách: v tmavšom sivom odtieni a lesklej červenej, ktorá je modernou verziou pôvodného červeného laku z roku 1993. 

Vo vysokej alebo v extra vysokej kabíne Globetrotter čaká na vodiča prémiový, luxusný interiér. Skvelý zážitok z jazdy umocnia sedadlá s poťahmi z prešívanej kože doplnené oranžovými štylistickými prvkami, pričom celkové vybavenie poskytuje mimoriadny komfort a pôsobivý štýl. 

Z technického hľadiska špeciálna edícia disponuje už aj najnovšími funkciami systému Volvo Dynamic Steering: úroveň aktívnej bezpečnosti vozidla posúva ešte vyššie asistent stability zabraňujúci šmykom, asistent pre jazdu v pruhu s prevenciou pred kolíziami i ochranou proti prevráteniu vozidla a individuálne nastavenie, ktoré umožňuje upraviť silu potrebnú na otáčanie volantom, čo prispieva k vyššej miere pohodlia a komfortu pri riadení.