Peugeot 09 2020 1140x190
Thumb 21s Thumb 22s

Škoda Kamiq Scoutline prichádza s plastovou bižutériou

Po športovo ladenej verzii Monte Carlo, nasleduje dobrodružná Scoutline. Zameriava sa na vzhľad a výbavu.

Mladoboleslavská automobilka začína odhaľovať novinky pre marcový autosalón v Ženeve. Ako prvý nastupuje Kamiq Scoutline, teda mestský crossover, skrášlený niekoľkými plastovými doplnkami. 

Prečítajte si tiež: 

Škoda Scala a Kamiq Monte Carlo prichádzajú na Slovensko. Poznáme ceny
 

Verziu Scoutline spoznáte najmä podľa plastových lemov na blatníkoch. Okrem nich pribudli aj nadstavce na oboch nárazníkoch a prahoch. Čierny plast kde-tu dopĺňa strieborný. K štandardnej výbave patria diódové koncové svetlá, chrómované lišty pod oknami alebo zatmavené sklá od B-stĺpikov dozadu. Sériovo dodávané 17-palcové zliatinové disky môžu za príplatok nahradiť osemnástky.

V kabíne dominuje predovšetkým špecifické čalúnenie sedadiel, vyrobené z priezvdušnej látky ThermoFlux a mikrovlákna Suedia. Česi však fotografie interiéru zatiaľ nezverejnili. Vystačiť si musíme so suchým opisom, podľa ktorého je veniec volantu, hlavica radiacej páky radiaca páka a madlo ručnej brzdy čalúnená kožou. Na palubnej doske sa objavila imitácia jaseňového dreva a chrómované lišty. Komu sa "drevo" v aute nepozdáva, ten bez príplatku dostane napodobeninu kovu. Výbavu rozšírili hliníkové pedále, tmavé čalúnenie stropu sa dodáva na objednávku.

Paleta lakov karosérie zostala nezmenená. Kamiq na fotografiách je zrejme nalakovaný farbou modrá Titan metalíza.

Ani po technickej stránke nedošlo k žiadnym úpravám. Na pohon slúžia dva výkonové varianty litrového trojvalca TSI (70 kW/95 k, 85 kW/115 k), ďalej jedna-päťka TSI (110 kW/150 k) a turbodiesel 1,6 TDI (85 kW/115 k). Špecialitou je trojvalec 1,0 G-Tec (66 kW/90 k), schopný spaľovať aj stlačený zemný plyn CNG.

Podvozok sa naďalej pýši svetlou výškou 188 milimetrov a poháňané sú vždy výhradne predné kolesá. Predaj novinky odštartuje v lete.