Continental 05 2020 1140x190
Thumb  koda enyaq interier autozurnal.com 2 Thumb content content 2021 skoda enyaq teaser  1 Thumb content content 2021 skoda enyaq teaser Thumb content content 2021 skoda enyaq teaser  3 Thumb content content 2021 skoda enyaq teaser  4 Thumb content content 2021 skoda enyaq teaser  11 Continental 05 2020 1024x597 Thumb content content content skoda enyaq 002 Thumb content content content skoda enyaq 005 Thumb content content content skoda enyaq 007 Thumb  koda enyaq interier autozurnal.com 1

Škoda Enyaq ukazuje interiér. Inšpiruje sa svetom moderného bývania

Škoda zverejnila skicu interiéru nového Enyaq iV. Zároveň informuje o nových možnostiach individualizácie interiéru, vychádzajúceho z moderného bývania. Tradičným výbavovým verziám odzvonilo, nastupuje dizajnová individualizácia.

Škoda Enyaq iV bude prvým elektromobilom značky, postavenom na modulárnej koncernovej platforme pre elektrické autá (MEB). Nový crossover chce prevziať žezlo vlajkovej lode značky. Predstavenie modelu je vyvrcholením osláv 125 rokov od založenia mladoboleslavskej automobilky. 1. septembra 2020 sa nová Škoda Enyaq ukáže svetu v plnej kráse.

Dnes tu máme prvé zábery na interiér novinky. Nejde o sériovú podobu, ale oficiálnu skicu, ktorá však ukazuje detaily prevedenia a prináša pohľad na dizajnový jazyk elektromobilu. Kabína prvého čisto elektrického SUV českej automobilky sa inšpiruje svetmi moderného bývania. Tie nahrádzajú doterajšie výbavové stupne a vyznačujú sa použitím prírodných, ekologicky spracovaných a recyklovaných materiálov.  

Škoda Enyaq má klamať telom. Značka sľubuje priestorové rekordy

Nové SUV tak interiéri ponúkne podobný priestor ako Kodiaq, aj keď je na dĺžku kratšie ako Octavia. A to aj kvôli novej platforme MEB, ktorá nahráva výbornému využitiu priestoru. Podobne, ako menší elektrický braček ID. 3, aj Enyaq ponúkne mimoriadne štedrú priestorovú ponuku pre pasažierov a zároveň dostatok litrov batožinového priestoru (585 l). Prvýkrát sú v sériovom vozidle použité udržateľné materiály, napríklad olivová koža. Zákazníci si tiež môžu podľa svojich preferencií vyberať z niekoľkých dizajnov interiéru. A práve to je inováciou Škody Enyaq.

"Nový dizajnový koncept Enyaq iV kombinuje veľkorysú priestrannosť a tzv. lounge-feeling. Namiesto obvyklých výbavových verzií a mnohých dodatočných výbav ponúkame prvýkrát pri modeli aj naše nové dizajnové individualizácie. Pripomínajú svety moderného bývania, ktorých farby a materiály spolu dokonale ladia. Rovnako prinášame prehľadne štruktúrované balíky s voliteľnou výbavou pre rôzne tematické oblasti. Pre všetky modely je k dispozícii niekoľko ďalších individuálnych prvkov s voľbou výbavy. Zákazníkom tak ponúkame možnosť voľby, ktorá bude jednoduchá, ale aj napriek tomu veľmi individuálna," hovorí Norbert Weber, vedúci oddelenia Design Interiéru a Color & Trim značky Škoda.

Odporúčame:

Škoda Enyaq iV bude vlajkovou loďou. Ukáže sa 1. septembra v Prahe

Jednou z najväčších zmien je tiež absencia stredového tunela daná koncepciou pohonu platformy MEB. Umožnila vpredu využiť tento priestor ako dodatočnú odkladaciu plochu pod stredovým panelom rozdelenú do niekoľkých úrovní. Cestujúcim na zadných sedadlách zasa príde vhod dodatočný priestor na nohy pred prostredným sedadlom, ktorý je mimoriadne veľkorysý aj vďaka dlhému rázvoru.

Ekologické materiály a pocit domácej pohody

Pri elektromobile nesmú chýbať ekologické materiály. Poťahy sedačiek v jednej z dizajnových individualizácií sú zo 40 percent vyrobené zo strižnej vlny. Zvyšných 60 percent látky je vyrobených z polyestru, ktorý vznikol recykláciou PET fliaš. Ďalším príkladom je ekologicky vyrábaná koža, na ktorej úprave sa namiesto chemikálií sčasti používa extrakt z listov olivovníka.

Samotný vzhľad palubnej dosky môže pripomínať riešenie použité v Škode Octavia 4. generácie. Modul okolo stredových výduchov klimatizácie pod displejom infotainmentu má pripomínať prednú masku vozidiel značky. Zároveň slúži aj ako opora ruky pri ovládaní dotykovej obrazovky. Značka tiež sľubuje kvalitné, mäkké a na dotyk prijemne materiály, ktoré majú navodiť pocit akoby ste sedeli doma, na obľúbenom gauči.