Skoda enyaq 06 2021 1140x190 iv
Thumb skoda enyaq iv gt autozurnal 1 Thumb skoda enyaq iv gt autozurnal 1 Thumb skoda enyaq iv gt autozurnal 2 Thumb skoda enyaq iv gt autozurnal 3 Thumb skoda enyaq iv gt autozurnal 4 Thumb skoda enyaq iv gt autozurnal 5 Vw caddy 03 2021 1024x597 Thumb skoda enyaq iv gt autozurnal 6

Škoda Enyaq iV príde aj s "kupé" verziou. Prototypy so sériovým vzhľadom už jazdia

Nové elektrické SUV Škoda Enyaq iV sa dočká ďalšej karosárskej verzie. Štýlovejšia karoséria typu SUV-kupé sa už odhalila na "špionážnom" zábere magazínu Cochespias.

Po tradičnom kabáte príde elektrický Enyaq iV aj s plynule klesajúcou strechou v štýle áut typu kupé. S originálnym modelom bude samozrejme zdieľať platformu MEB, varianty pohonu a vrcholom bude verzia RS. Do úvahy pripadá označenie Enyaq iV GT, keďže na čínskom trhu sa popri klasickom Kodiaqu predáva aj Kodiaq GT, s karosériou v presnom štýle chystaného Enyaqu "kupé".

Otázkou je, či ďalšia karosárska verzia Enyaqu iV dorazí aj na starý kontinent, alebo bude určená výlučne pre Čínu. Podobne ako Kodiaq GT... Každopádne, prototypy so sériovým vzhľadom už na českých cestách v okolí Mladej Boleslavi jazdia. Okrem maskovaných karosérií sa podarilo zachytiť už aj väčšmi odhalenú zadnú časť novej verzie, aj keď na fotke so slabou kvalitou. Jedno je však jasné, jej premiéra sa blíži.

Na poli techniky neočakávame oproti originálnej verzii žiadne výrazné zmeny. Platforma MEB zabezpečí niekoľko verzií pohonu. Okrem zadných kolies bude k dispozícii aj pohon 4x4 s dvoma elektromotormi a vrcholom má byť športovejšie ladená verzia RS s výkonom až 221 kW (300 k). Mimochodom, podobne ladenú verziu karosérie dostane aj dvojička Enyaqu iV, Volkswagen ID.4. V prípade nemeckej značky sa štýlovejšia novinka bude volať ID.5. 

Náš test Škody Enyaq iV: