Kia 1140x190
Thumb 01 setra multiclass ako mobiln  testovacia stanica Thumb 03 setra multiclass ako mobiln  testovacia stanica Thumb 02 setra multiclass ako mobiln  testovacia stanica

Setra MultiClass v úlohe testovacej stanice

Mnohí výrobcovia úžitkových vozidiel sa aktívne zapájajú do boja proti pandémii. Patrí k nim aj Daimler Buses, ktorý poskytol zdravotníkom autobus vybavený na testovanie infekcie Covid-19. V najbližších mesiacoch ho bude využívať Huber Group Holding SE ako mobilnú stanicu na odbery vzoriek v školách, domovoch dôchodcov aj vo firmách.

Špeciálnu prestavbu medzimestského modelu S 416 LE na mobilnú stanicu Covid-19 zvládli pracovníci závodu Daimler Buses v nemeckom Neu-Ulme za štyri týždne. Zapožičané vozidlo je súčasťou plne digitalizovaného procesu testovania, ktorý poskytuje Huber Group vďaka komplexne prepojenej infraštruktúre.Testované osoby vstupujú do 13 metrov dlhého nízkopodlahového autobusu Setra MultiClass zadným vchodom, kde sa pri pulte overujú a spracúvajú osobné údaje. Potom sa v prednej časti vozidla vykonajú testy výterom z úst a hrdla. Pomocou integrovanej siete Wi-Fi sa údaje testovaných osôb, resp. z ich testov vkladajú do databázy v zakódovanej forme, čo zaručuje rýchle spracovanie výsledkov aj rýchly prístup k nim. Asi po 90 sekundách je proces dokončený a testovaní môžu opustiť autobus pri prednými dverami.

Výsledok PCR testu je k dispozícii do 24 hodín. Proti nepriaznivému počasiu je autobus vybavený stacionárnym ohrievačom a markízou na ochranu pred dažďom. Testované osoby vstupujú do 13 metrov dlhej nízkorozchodnej Setra MultiClass v zadnom vchode, kde je možné spracovávať a kontrolovať osobné údaje na novo nainštalovanom pulte. Spoločnosť Huber Group prevádzkuje celý rad plne digitalizovaných stacionárnych testovacích staníc na Covid-19. Vďaka medzimestskému autobusu Setra, ktorý bol prestavaný na mobilné zariadenie, je teraz testovanie flexibilnejšie.