Bd zimni prezuti 1140x190 sk
Thumb bmw xm production version rendering Thumb bmw xm production version rendering  1 Thumb bmw xm patent images  1 Thumb bmw xm patent images  2 Thumb bmw xm patent images  3 Thumb bmw xm patent images  4 Thumb bmw xm patent images  5 Thumb bmw xm patent images  6 Thumb bmw xm patent images Thumb content p90462721 highres the first ever bmw x Thumb content p90462720 highres the first ever bmw x Thumb content p90462724 highres the first ever bmw x Thumb content p90462726 highres the first ever bmw x Thumb content p90462747 highres the first ever bmw x Thumb content p90462748 highres the first ever bmw x Thumb bmw xm production version rendering

Sériový vzhľad BMW XM vykreslili na základe uniknutých patentových snímkov

BMW XM prešlo záverečnými testami a je pripravené na oficiálnu premiéru. Uskutoční sa ešte v roku 2022, no oficiálny vzhľad značka ukázala zatiaľ len pod rúškom maskovacej fólie. V Japonsku však "unikli" patentové snímky nového beštiálneho SUV, na základe ktorých známy grafik webu Kolesa.ru vykreslil pravdepodobnú sériovú podobu. Využil pri tom tiež základné tvary a proporcie maskovaných prototypov. 

BMW v máji zverejnilo niektoré detaily k špičkovej technike pod kabátom. Nová evolúcia benzínového motora 4.4 V8 v kombinácii s elektrickým pohonom vytvára systémový výkon 480 kW (650 k). Kombinovaný krútiaci moment dosahuje hodnotu 800 Nm. Sila sa vždy suverénne prenáša na vozovku prostredníctvom prvého špecifického hybridného systému pohonu všetkých kolies M xDrive, ktorý sa podľa značky stará o mimoriadne spontánne reakcie. Neskôr však dorazí ešte silnejšia verzia s celkovým výkonom 550 kW (750 k) a krútiacim momentom 1000 Nm! BMW XM bude mať v hľadáčiku aj také SuperSUV, ako je napr. Lamborghini Urus. A zdá sa, že vďaka osemvalcu s podporou elektromotora ho v dynamike prekoná. Zároveň bude BMW XM schopné jazdiť aj čisto na elektrinu do vzdialenosti 80 km (WLTP).

Nové BMW XM je štandardne vybavené adaptívnym podvozkom M Professional. To zahŕňa aj verziu pružín a elektronicky riadených tlmičov špeciálne naladených pre daný model, ako aj, prvýkrát v automobile BMW M, elektromechanický systém stabilizácie náklonu so 48-voltovou technológiou. S dodatočnou funkciou Active Roll Comfort sa znižuje nakláňanie karosérie spôsobené nerovným povrchom na jednej strane vozovky. Systém zároveň aktívne prispôsobuje svetlú výšku karosérie na príslušnej strane vozidla. Súčasťou štandardnej výbavy automobilu BMW M je prvýkrát aj integrálne aktívne riadenie (natáčanie zadných kolies), ktoré podporuje agilitu a dynamiku v zákrutách, ako aj jazdnú stabilitu pri zmene jazdného pruhu. A čerešničkou na torte do detailov vyladeného podvozka je rozloženie hmotnosti v pomere 50:50.

BMW XM sa oficiálne predstaví ešte v roku 2022. Ceny zatiaľ nepoznáme, no ak vezmeme do úvahy, že BMW X6 M Competition stojí 130 tisíc eur, základná cena BMW XM má byť minimálne na tejto úrovni. "Základná" cena výkonnejšej verzie sa môže vyšplhať až na 150 - 160 tisíc eur. BMW XM však nebude "obyčajným" modelom. Pôjde o vlajkové SUV značky a zároveň od podlahy postavené divíziou BMW Motorsport.