29451 suv runout online carousel crossland 1140x190
Thumb sladecka etcc paulricard Thumb 65914 large sladecka etcc paulricattt Thumb 65913 large sladecka etcc paulricard 5r Thumb 65912 large sladecka etcc paulricard 4r Thumb 65911 large sladecka etcc paulricard 3r Thumb 65910 large sladecka etcc paulricard 2 Continental premiumcontact 7 1024x597px sk Thumb 65909 large sladecka etcc paulricard 1 Thumb 65908 large sladecka etcc paulricard

Samo Sládečka prekvapil v Le Castellet

Pretekársky tím Sládečka Motorsport pod vedením Jara Krajčího a Filipa Sládečku má za sebou úspešný vstup do Európskeho pohára cestovných automobilov ETCC. Na okruhu Paul Ricard vo francúzskom Le Castellet obsadil pilot Samo Sládečka v triede S2000 druhé a štvrté miesto.

Talentovaný mladší brat známeho Filipa Sládečku, ktorý reprezentoval Slovensko v šampionátoch FIA GT1 a FIA GT3, síce tento okruh vôbec nepoznal, ale veľmi rýchlo si naň vo svojej Alfe Romeo 156 WTCC zvykol. Nezastavili ho ani problémy s diferenciálom na konci 1. testovania a v kvalifikácii. V nej už v treťom rýchlom kole zastavila Samove snaženie spojovačka, preto štartoval do prvých pretekov až z 24. miesta.

Ráno pred pretekmi však zapršalo a na mokrej trati v zahrievacom tréningu prišlo prekvapenie v podobe 7. miesta v celkovom poradí, v triede S2000 bol Sládečka dokonca na 3. priečke.

Hneď po štarte sa Samo začal predierať dopredu. Perfektné súboje zvádzal najmä so skúseným Švajčiarom Petrom Riklim v Honde Civic FD. Napokon prišiel 20-ročný Slovák do cieľa na vynikajúcom 5. mieste, v triede S2000 sa dokonca postavil na 2. miesto na pódiu za vlaňajším víťazom ETCC Petrom Fulínom! V cieli bol Samo nadmieru spokojný: „Keďže to boli moje vôbec prvé preteky s Alfou Romeo a dokonca na mokrej pre mňa neznámej trati, som s týmto výsledkom veľmi spokojný. Stále sa však musíme veľa učiť. Chcem poďakovať Jarovi Krajčímu, môjmu bratovi Filipovi a všetkým našim partnerom za to, že mi umožnili štartovať v tomto prestížnom seriáli.“

Druhá jazda sa začínala pevným štartom, ktorý Samo absolvoval prvý raz. Aj preto sa prepadol v poradí asi o 5 pozícií, no príkladne bojoval. Napokon ukázal niekoľko pekných predbiehacích manévrov a prepracoval sa na pozoruhodné 7. miesto v celkovom poradí a v triede S2000 skončil štvrtý.

Do absolútneho hodnotenia ETCC si Samo pripísal spolu 13 bodov, za čo mu patrí 3. priečka o bod za Petrom Riklim a 9 za Petrom Fulínom.

Tím Sládečka Motorsport sa najbližšie predstaví v ETCC práve na domácom okruhu Slovakia Ring už na budúci víkend – od 9. do 11. mája 2014.