Rodinný Volkswagen Sharan je po omladzovacej kúre
Modernizáciu na veľkopriestorovom vane, ktorý debutoval takmer presne pred piatimi rokmi, postrehnú iba znalci. Hlavné zmeny totiž nastali v útrobách karosérie.
Druhá generácia Sharana je väčšia, krajšia a komfortnejšia než prvá, o tom niet pochýb. Mnohí potenciálni zákazníci jej však dodnes vyčítajú usporiadanie interiéru.
Prvý Sharan mal v podlahe kotviace body a päť samostatných sedadiel vzadu bolo možné rôzne variovať, prípadne úplne z auta vybrať. Druhá generácia prišla so systémom sklápania sedadiel do podlahy. Demontovať ich nie je možné, čo občas komplikuje využiteľnosť priestoru.
Navonok ťažko rozpoznateľný facelift prezrádzajú nové zliatinové disky kolies a najmä prepracované koncové svetlomety, vybavené diódovou technikou. Novinkou sú tiež dva metalické laky karosérie, ktoré doplnili ponuku - modrý "Hudson Bay" (na obrázkoch) a červený "Crimson".
Do päť- alebo sedemmiestneho interiéru pribudol nový volant z Passatu B8 a multimediálny systém s päť- alebo 6,5-palcovým dotykovým displejom. Verzia vybavená väčším displejom obsahuje aj navigáciu. Príplatkové komfortné predné sedadlá sú nastaviteľné v dvanástich smeroch a zahŕňajú masážnu funkciu. Poslednou novinkou vo vnútri je farebný displej palubného počítača.
Volkswagen vyzdvihuje ponuku elektronických anjelov strážnych. Vo výbave Sharana môžeme nájsť adaptívny tempomat i systém automatického brzdenia, ktorý má predísť nehodám v nízkych rýchlostiach, spôsobeným nepozornosťou (do 30 km/h). Nechýba ani indikátor prítomnosti iného vozidla v tzv. mŕtvom uhle.
Nemci upravili paletu motorizácií tak, aby všetky varianty spĺňali emisnú normu Euro6. Spomedzi zážihových agregátov je na výber základná jedna-štvorka TSI (110 kW/150 k) alebo dvojliter (162 kW/220 k).
Vznetové verzie sú odstupňované nasledovne: 85 kW (115 k), 110 kW (150 k) a 135 kW (184 k). V prvom prípade ide o motor 1,6 TDI, ostatné dva sú dvojlitre. 150-koňovú verziu je možné kombinovať aj s pohonom všetkých štyroch kolies.