Suzuki 05 2020 1140x190
Thumb 1r Thumb 2r

Renault v auguste predstaví SUV kupé na podvozku Dustera

Francúzi postavia dve vzhľadovo identické autá, avšak s rozdielnou technikou. Rusom postačí základ z Dustera, ostatní dostanú najnovšiu platformu a motory.

Renault zverejnil upútavku na svoje prvé SUV kupé. Predstaví ho už koncom augusta na autosalóne v Moskve a paradoxne nepôjde o novú vlajkovú loď francúzskej automobilky.

Dynamicky tvarované SUV zapadne do nižšej strednej triedy a využije podvozkový základ Dacie Duster. Novinka je určená predovšetkým pre Rusko, ale možno dorazí aj do Európy.

Renault totiž vyvinie dve verzie kompaktného SUV kupé. Prvú - jednoduchšiu - uvidíme v auguste. Druhá bude nasledovať na prelome rokov 2019 a 2020. Po dizajnovej stránke to majú byť veľmi podobné autá - na prvý pohľad pôjde o dvojičky. Po technickej stránke však budú zdieľať iba 35 percent všetkých dielov.

Novšia verzia spočinie na modernej podvozkovej platforme CMF/B, získa najnovšie motory i asistenčné systémy. Automobil bude určený pre Čínu a Južnú Kóreu, no zástupcovia značky Renault pripúšťajú, že sa môže objaviť aj v Európe. V hierarchii by sa zaradil medzi Captur a Kadjar, prípadne by jeden z nich nahradil.

Ďalšie podrobnosti a vzhľad novinky sa dozvieme počas Medzinárodného autosalónu v Moskve (MIAS 2018), ktorý svoje brány otvorí 29. augusta.

Dacie s logom Renault končia

Na vybraných trhoch, kde nepôsobí značka Dacia, Francúzi predávajú jej modely s logom Renault. Ide napríklad o Ukrajinu, Brazíliu či Argentínu. Tomu je však koniec. Sylvain Coursimault, marketingový riaditeľ značky Renault pre francúzsky magazín L'Argus uviedol, že nový Duster je posledný automobil, predávaný ako Dacia aj Renault. Technicky jednoduchšie autá si Renault odteraz bude kresliť sám. Techniku však s Daciou chce zdieľať aj naďalej.