Bd zimni prezuti 1140x190 sk
Thumb 8773 range rover evoque cabrio 003 Thumb 84550 large range rover evoque cabrio Thumb 84551 large range rover evoque cabrio Thumb 84549 large range rover evoque cabrio Thumb 84547 large range rover evoque cabrio Thumb 84548 large range rover evoque cabrio Thumb 84546 large range rover evoque cabrio Thumb 84544 large range rover evoque cabrio Thumb 84545 large range rover evoque cabrio

Range Rover Evoque Cabrio

Kabriolet odvodený zo športovo-úžitkového vozidla zatiaľ v Európe neexistuje. Možno sa to tento rok zmení.

Svetom totiž kolujú špionážne fotografie takéhoto vozidla postaveného na báze najmenšieho a zároveň najpredávanejšieho modelu značky Range Rover. Je síce pravda, že britská automobilka koncept takéhoto vozidla predstavila verejnosti už pred 3 rokmi na autosalóne v Ženeve, ale aj vďaka nepraktickej streche, ktorú bolo treba ručne aretovať ho nik nebral vážne. S podobným projektom šokoval svet pred rokmi aj Nissan. Svoj Murano Cabrio v Amerike aj predáva ale tamojších motoristov ním veľmi nenadchol.

Range Rover Evoque Cabrio má väčšie ambície. Jeho sériová verzia má debutovať už tento rok a možno ho výrobca stihne dodať do predajní ešte pred začiatkom letnej sezóny. Z 2-dverovej verzie Evoque odvodený kabriolet má strechu tvarovanú tak, aby čo najviac pripomínala kupé s pevnou strechou. Pozoruhodné je, že britská automobilka uprednostnila takúto konštrukciu pred skladacou kovovou strechou.

Automobilka sa o tomto projekte zatiaľ nevyjadruje. Domnievam sa však, že o ňom niečo prezradí už onedlho. Evoque totiž dostane tento rok novú fazónu aj techniku. Pôjde najmä o novú generáciu prepĺňaných 4-valcových zážihových a vznetových motorov vlastnej konštrukcie Ingenium prevzatých z nového sedana strednej triedy Jaguar XE. Evoque je najžiadanejší model britskej automobilky. Vlani sa z neho iba v Európe predalo 50.828 ks. To je takmer dvakrát toľko čo sa minulo z druhého najpopulárnejšieho modelu v tomto regióne, ktorým je Range Rover Sport.