299 2024049 ow 8 kia   ceed kia best moment autozurnal.com 1140x190px

RallySprint Vranov vyhrali Tomáš Ondrej a Adam Gömöri

Motošportová sezóna na Slovensku nekončí ani po tom, čo sme spoznali nových šampiónov vo väčšine disciplín. Stále je na programe niekoľko menších podujatí.

RallySprint Vranov nad Topľou uzavrel seriál Regionálny Rally Pohár 2016. Na štart sa však postavili aj posádky pravidelne jazdiace majstrovstvá Slovenska.

Napokon, trať šprintu je tiež známa z MSR. Organizátori pripravili 5,2 kilometra dlhú rýchlostnú skúšku so štartom za obcou Zámutov a cieľom pri Dubníku. 31 posádok ju absolvovalo spolu štyrikrát - dvakrát v oboch smeroch.

Najrýchlejší súčet časov zaznamenala jediná posádka, ktorá na vranovskom šprinte jazdila vo vozidle špecifikácie WRC. Tomáš Ondrej s Adamom Gömörim a Škodou Fabia WRC potvrdili úlohu favoritov.

Za nimi skončila plejáda produkčných vozidiel Mitsubishi a Subaru. Druhé miesto v cieli patrí Tomášovi Kukučkovi a Petrovi Vejačkovi (Mitsubishi Lancer Evo IX), tretie Petrovi Deákovi s Marekom Podobníkom (Subaru Impreza WRX STi), štvrté Marekovi Špavelkovi s Gabrielou Szenderákovou (Mitsubishi Lancer Evo IX) a piate Marekovi Pazderákovi s Jozefom Tischlerom (Mitsubishi Lancer Evo VI).

Šiesti absolútne a prví v rámci vozidiel s jednou poháňanou nápravou získali Patrik Kecer a Rastislav Garaj, sedlajúci Peugeot 306.

V hodnotení Regionálneho Rally Pohára zvíťazil Roland Pecuch s navigátorkou Viktóriou Dudášovou na Lade 2107.

RallySprint Vranov 2016 v podaní absolútnych víťazov a viťazov Regionálneho Rally Pohára