Vw caddy 03 2021 1140x190
Thumb 21m Thumb 21m Thumb 22m Thumb 23m Thumb 25m Thumb 26m Continental 03 2020 jar b 1024x597 testy Thumb 27m Thumb 28m Thumb 29m Thumb 30m Thumb 31m

Prvé SUV od Maserati trénuje vo výškach. Odfotil ho náš čitateľ

Príchod novinky, vhodnej aj pre jazdu v teréne sa natiahol. Bude iná ako koncept Levante.

Po značkách Porsche, Jaguar alebo Bentley sa do segmentu športovo-úžitkových vozidiel chystá ďalšia automobilka, preslávená športovými a luxusnými modelmi. Maserati odhalí sériovú podobu svojho SUV na marcovom autosalóne v Ženeve.

Taliani medzičasom novinku usilovne testujú na rôznych typoch povrchov. Z lyžiarskeho strediska Livigno nám fotografie prototypu poslal čitateľ Rudolf. 

Maserati predviedlo štúdiu SUV s názvom Levante na frankfurtskom autosalóne ešte v roku 2011. Vyzerala ako hotové auto, ktoré môže okamžite zamieriť do výroby. 

Čakanie sa však natiahlo. Dokonca sa zdá, že sériová novinka nebude mať s pôvodným konceptom takmer nič spoločné. Naznačili to skice uniknuté z patentového úradu, ktoré vám tiež ponúkame v galérii. Hlavným rozpoznávacím znakom novinky majú byť prídavné okrúhle svetlá umiestnené pod hlavnými svetlometmi. Isté je, že Maserati staví podobne ako Jaguar či Porsche na dynamické línie.

Keďže legendárna značka s trojzubcom v logu patrí do koncernu Fiat-Chrysler Automobiles, Taliani pri ladení pohonu všetkých štyroch kolies využili skúsenosti svojich kolegov z Jeepu. Niektoré komponenty údajne majú pôvod v Cherokee. Štvorkolka bude patriť k štandardnej výbave rovnako, ako osemstupňová automatická prevodovka.

Pod kapotou sa objavia šesť- a osemvalcové motory. Chýbať nebude ani vznetový šesťvalec bi-turbo, dodávaný v niekoľkých výkonových variantoch, od 182 do 254 kW (247 - 345 k).